بذر گل میخک لیلیپوت سفید (dianthus caryophyllus nanus lillipot white)

کد محصول: A21-101-G1

ویژگی ها:


 • خرید بذر گل میخک لیلیپوت سفید
 • این محصول دارای درجه کیفی بسیار بالا می باشد 
 • dianthus caryophyllus nanus lillipot white
 • محصول 100% تست شده می باشد
 • واریته کمیاب برای علاقمندان این گیاه بسیار پرطرفدار
 • از سری گیاهان معطر یا بویی واقعا خیره کننده 
 • گل های درشت و بسیار جذاب
 • مناسب برای گلدان و فضای باز


6000 تومان

ناموجود

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومانبذر گل میخک واریته لیلی‌پوت سفید

بذر گل میخک واریته لیلی‌پوت سفید

 • نام محصول: بذر گل آلیسوم یا مروارید گل عسل رنگ سرخ (Easter Bonnet Rose Deep Alyssum)
 • نام محصول: بذر گل میخک واریته لیلی‌پوت سفید (dianthus caryophyllus nanus lillipot white F1)
 • نام علمی: Dianthus caryophyllus
 • رنگ گل ها: سفید، گل درشت و معطر
 • استفاده: کاشت در گلدان و باغچه فضای باز
 • توضیح مختصر: میخک ها دارای واریته های بسیار هستند .واریته لیلی پوت یکی از خاص ترین ، زیباترین و کمیاب ترین این واریته می باشد گلهای این واریته بسیار درشت، معطر و ساقه آن بسیار کوتاه می باشد و با گلدهی پر گل و یکنواخت خود باعث شده تا یکی از گلهای بسیار پرفروش در کشورهایی همچون آمریکا و آلمان شود.پیشنهاد میکنیم این گل را حتما در منزل داشته باشید تا لذت نگهداری یک گل واقعا سبک بالا را داشته باشید

 

منبع

Dianthus-Lillipot-White

 توصیف  بذر گل میخک واریته لیلی‌پوت سفید (dianthus caryophyllus nanus lillipot white F1)

لیلی‌پوت یک محصول متنوع است که برای پرورش گلدانی و قراردادن در پاسیو، ایده‌آل محسوب می‌گردد. این میخک سالیانه از نظر ژنتیکی یک گیاه کوتاه‌قد محسوب شده و بدون استفاده از تنظیم‌کننده‌های رشد یا کوتاه‌کردن، می‌تواند ظاهر جمع‌وجور خود را حفظ کند.

 • محصولی خنک بوده و نیاز به هیچ‌گونه گرمایش ندارد یا نهایتاً حرارت اندکی می‌خواهد.
 • این گیاه ذاتاً کوتاه‌قد و فشرده است و به همین دلیل نیاز به تنظیم‌کننده‌ی رشد یا کوتاه‌کردن ندارد.
 • این میخک دارای گل‌هایی با گلبرگ زیاد می‌باشد.
 • بسیار یکنواخت است.
 • محصولات متنوعی را برای کاشت و فروش در گلدان فراهم می‌کند.
 • گل‌دهی پیوسته را در فصل تابستان دارد

 راهنمای کاشت بذر گل میخک واریته لیلی‌پوت سفید (dianthus caryophyllus nanus lillipot white F1)

مرحله‌ی اول (روز 1 تا 7): یک عدد بذر را در داخل خاک استریل و دارای زه‌کشی خوب بکارید و روی آن را با خاک اندکی بپوشانید تا دیگر از سطح زمین قابل مشاهده نباشد. pH ایده‌آل برای خاک این گیاه بین 5.8 تا 6.2 است. خاک را مرطوب کنید و جوانه‌زنی در دمای 18 الی 21 درجه رخ می‌دهد. خاک باید به صورت یکنواخت مرطوب نگه داشته شود. آبیاری بیش از حد در مرحله‌ی جوانه‌زنی نباید انجام گیرد، چون به رشد گیاه آسیب می‌رساند.

مرحله‌ی دوم (روز 8 تا 15): وقتی جوانه‌ها شروع به ظهور می‌کنند، میزان رطوبت را کاهش داده و آن‌ها را در سینی مخصوص بذر و در یک گلخانه‌ی روشن با دمای 18 الی 21 درجه نگه دارید. وقتی که لپه‌های گیاه کاملاً توسعه پیدا کردند، آن را با میزان 75 ppm کود نیتروژن تغذیه کنید و در این راستا از کود متعادل کلسیم و مبتنی بر نیترات استفاده نمایید.

مرحله‌ی سوم (روز 16 تا 27): اولین برگ‌های واقعی ظاهر می‌شوند و اکنون می‌توانید با 150 الی 200 ppm کود نیتروژن به تغذیه‌ی آن بپردازید. نور بالا و جریان هوای مناسب را فراهم کنید و بین هر دو مرحله‌ی آبیاری اجازه دهید تا خاک کاملاً خشک شود. بدین‌طریق از فشار بیماری کاسته می‌شود. شاخ‌وبرگ جوان این گیاه نسبت به نمک کود حساس هستند، بنابراین پس از کوددهی با استفاده از آب تمیز و شفاف، شاخ‌وبرگ گیاه را بشویید. پس از هر 2 یا سه مرحله آبیاری می‎توانید از کودهای کلسیم مبتنی بر نیترات در ترکیب با 20-10-20 استفاده کنید تا pH مناسب خاک حفظ شود و شاخ‌وبرگ نیز سالم باقی بمانند. اگر هوا تاریک باشد، می‌توانید جوانه‌های تازه را 14 ساعت در روز و با استفاده از نور کمکی 3200 تا 5400 لوکس، نوردهی کنید. در شرایط نوری بالا، جوانه‌ها می‌توانند از 30 الی 40 درصد سایه‌ی مقطعی لذت ببرند.

مرحله‌ی چهارم (روز 28 تا 35): جوانه‌ها دیگر به مرحله‌ی انتقال به گلدان نزدیک می‌شوند. دما را به 15 درجه کاهش داده و آبیاری را نیز کم کنید تا رشد ریشه در گیاه به حداکثر برسد. میزان کود را نیز کاهش دهید. گیاهی که به صورت عمیق در خاک فرو رفته و تاج آن نیز زیر خاک وجود دارد را خریداری نکنید.

کشت در گلدان

خاک: هر خاکی که دارای مواد مغذی بالا و ظرفیت نگه‌داری این مواد مغذی در کنار زه‌کشی درست باشد، برای لیلی‌پوت مناسب است. درهرحال، ساختار خاک باید برای پشتیبانی از رشد این محصول به مدت 6 ماه کافی باشد. محدوده‌ی pH ایده‌آل بین 5.8 تا 6.2 است.

تعویض گلدان: دوره‌‌ی تعویض گلدان تا گل‌دهی بین 105 تا 165 روز است. لیلی‌پوت به آسانی و در گلدان‌های 10-15 سانتی‌متری رشد می‌کند. باید به ازای هر گلدان یک جوانه را بکارید. نیاز به کوتاه‌کردن وجود ندارد، زیرا لیلی‌پوت برای خودش شاخ‌وبرگ تولید می‌کند. این گیاه به صورت طبیعی تعداد زیادی گل 4 سانتی‌متری تولید می‌کند. جداکردن غنچه‌ی گل برای گیاه لیلی‌پوت لازم نیست.

دما: پس از تعویض گلدان، گیاه باید در ماکزیمم دمای 15 الی 18 درجه در طول روز و مینیمم دمای 4-7 درجه در شب قرار بگیرد. اگر دمای شب کمتر از 4 درجه شود، رشد و گل‌دهی به تاخیر می‌افتد.

کود: لیلی‌پوت میخک نیاز به کود نسبتاً زیاد دارد. استفاده‌ی مداوم از 150 الی 200 ppm کود نیتروژن منجر به ایجاد تعداد گل زیاد و باثبات در این گیاه می‌شود. این گیاه به کمبود بور حساس بوده و می‌بایست به‌دقت رصد شود. کودهای مخصوص بنفشه‌‌ی سه‌رنگ نظیر 15-3-20 کلسیم/منیزیم توصیه می‌شوند، زیرا بور زیاد را در کنار کلسیم و منیزیم دارند و ساقه‌های قوی را برای گیاه به وجود می‌آورند. استفاده از کود کُندرَها برای گیاه مفید است و اگر از نوع مایع استفاده می‌کنید، باید مصرف آن را به 140 ppm نیتروژن کاهش دهید.

نور: میخک یک گیاه نورافشان گوناگون است که گل‌دهی آن به میزان نور دریافتی توسط گیاه بستگی دارد. نور بالا بین 54 هزار تا 97 هزار لوکس ایده‌آل است. میخک همچنین از نور ماورا بنفش سود می‌برد، بنابراین پرورش آن در گلخانه‌های فایبرگلاس، آکریلیک و پلاستیکی توصیه می‌شود. البته پرورش محصول در محیط بیرون نیز یک گزینه است.

تنظیم‌کننده‌‎ی رشد: اگر در دمای بهینه و نور بالا پرورش داده شود، نیاز به استفاده از هیچ‌گونه تنظیم‌کننده‌ی رشد ندارد.

بیماری‌ها و آفات: زنگ، لکه برگ سپتوریا، لکه برگ آلترناریا، سفیدک پودری، فوزاریوم، تریپس، لیسه یا شفیره‌ی حشرات.

زمان‌بندی محصول: همان‌گونه که برای این سرده معمول است، میخک لیلی‌پوت یک محصول برای فصل خنک می‌باشد. تولید آن برای هر مکانی به ماه‌های خنک‌تر سال محدود می‌شود.


وزن 0,1 گرم
درجه بندی کاشت

متوسط

1 دیدگاه برای بذر گل میخک لیلیپوت سفید (dianthus caryophyllus nanus lillipot white)

 1. مشتری (خریدار محصول)

  با سلام و عرض خسته خسته نباشید. مقداری بذر خریده بودم از سایت بذرکو همه بذرا جوانه زدن تومدت یه هفته. فقط گونه های بگونیا جوانه نزدن الان تقریبا 15 روز میشه. بنظرتون منتظر بمونم ؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.