بذر کاکتوس اچینوسرئوس دلائتی (ECHINOCEREUS delaetii)

کد محصول: A3-058
(1 بررسی مشتری)
دسته بندی: ,

ویژگی ها:

  • از سری کاکتوسهای با کرک های زیاد و کروی
  • گل های صورتی رنگ فوق العاده زیبا
  • تخفیفات عالی برای خریدهای عمده همکاران
  • محصول کشور آلمان با قوه نامیه بسیار بالای بذرها

9000 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر کاکتوس اچینوسرئوس دلائتی (ECHINOCEREUS delaetii

بذر کاکتوس اچینوسرئوس دلائتی (ECHINOCEREUS delaetii)
نام علمی: Echinocereus longisetus subs. delaetii
اصالت و زیست‌بوم: معروف است که اصالت آن به سیه‌را دلاپایلا، شمال پاراس دلافوئنته و کواهویلا از کشور مکزیک برمی‌گردد. ارتفاع رشد آن بین 1700 الی 2000 متر بالای سطح دریا است.
توصیف: اکینوسرئوس دلائتی یک کاکتوس کم‌ارتفاع و متراکم است که ساقه‌های آن با کرک‌های ترد و ضعیف پوشانده شده است. در گذر زمان، امکان دارد توده‌های عریض با 35 سانتی‌متر طول و 90 سانتی‌متر قطر تشکیل شود که در روی آن‌ها تا 50 ساقه هم وجود داشته باشد. اکینوسرئوس دلائتی یکی از گونه‌های قابل توجه در سرده است زیرا شباهت زیادی با گیاه کوچک سفالوسرئوس سنیلیس دارد. درهرحال گل‌های آن با سایر اعضای سرده متفاوت هستند. متاسفانه اکینوسرئوس دلائتی به خاطر کرک‌های سفیدش مدنظر کلکسیون‌دارها قرار می‌گیرد که در این میان ارزش گل‌هایش زیر سوال می‌رود. گل‌ها صورتی و تخم‌مرغی هستند که به واسطه‌ی خوشه‌های کرک‌های سفید و طولانی پنهان می‌شوند.

 اچینوسرئوس دلائتی

 توصیف ظاهری کاکتوس اچینوسرئوس دلائتی (ECHINOCEREUS delaetii)

ساقه‌ها: ساقه‌های کوتاه و متراکم که طولشان به 10 الی 20 سانتی‌متر و قطرشان به 3 الی 8 سانتی‌متر می‌رسد. این ساقه‌ها با کرک‌های بلند، سفید و فرفری پوشانده شده‌اند.

دنده‌ها: بین 17 الی 24 دنده‌ی نه‌چندان متمایز روی آن وجود دارند.

خارها: 15 عدد یا بیشتر که تحت تاثیر کرک‌های سفید (یا قهوه‌ای) قرار می‌گیرند. آن‌ها دارای موج‌ها و فرهای متفاوتی هستند و طولشان به 8 الی 10 سانتی‌متر می‌رسید.

گل‌ها: در طیف رنگی صورتی تا بنفش کم‌رنگ قرار دارند و مرکزشان زردرنگ است. طولشان بین 5.7 الی 10 سانتی‌متر و قطرشان بین 5.8 الی 12.5 سانتی‌متر بوده و در بالای گیاه ظاهر می‌شوند.

فصل گل‌دهی: از انتهای بهار تا ابتدای تابستان فصل شکوفه‌دهی است.

 نگهداری

 اکینوسرئوس دلائتی یک گونه‌ی دارای ظاهر متفاوت است. می‌گویند که پرورش چنین گونه‌ای دشوار است. باید موقعیتی بسیار روشن را برای پرورش آن انتخاب کنید تا ساقه‌های قطور به صورت توده‌ای شکل بگیرند.
نیازهای آبی: در تمامی اوقات به آبیاری کمتر از میزان متوسط نیاز دارد. این گیاه به سادگی پوسیده می‌شود و به آبیاری بیش از حد حساس است، بنابراین زه‌کشی خاک از لازمه‌های آن است.
قرار گرفتن در معرض نور: در تابستان نیاز به یک موقعیت با گردش هوا و نور روشن خورشید دارد؛ زمانی که هوا داغ است آن را به خوبی آبیاری کنید. برای اینکه به بهترین تراکم خار دست پیدا کنید، آفتاب زیادی را به گیاه بدهید.
جان‌سختی: در زمستان شرایط روشن، خنک و مطلقاً خشک را فراهم کنید. توانایی تحمل سرمای آن در دوره‌های زمانی کوتاه تقریباً منفی 9 درجه‌ی سانتی‌گراد یا کمتر است. در اقلیم ملایم اگر آن را در محیط بیرون و خاک دارای زه‌کشی خوب بکارید، به خوبی رشد خواهد کرد.
بیماری‌ها و آفات: همچنین این گیاه به شدت نسبت به عنکبوت قرمز آسیب‌پذیر است که می‌تواند در کرک‌هایش پنهان شده و گیاه را غارت نماید.


وزن 0,1 گرم
درجه بندی کاشت

آسان

عمر

1 دیدگاه برای بذر کاکتوس اچینوسرئوس دلائتی (ECHINOCEREUS delaetii)

  1. احسان حاجب

    بذر ها محصول چه سالی هستند؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.