بذر کاکتوس هاماتاکانتیوس ( Hamatocactus hamatacanthus )

کد محصول: A3-017
دسته بندی: ,

ویژگی ها:

گیاه هاماتوکاکتوس شکل هندسی و کروی خاص جالب داشته.کاکتوس مورد نظر از نظر نگاهداری بسیار یاده می باشد و برای افرادی که اطلاع کافی از نگاهداری گیان ندارند بسیار مناسب می باد.بذر مورد نظر فروشگاه بذرکو تهیه شده 100% از بهترین فروشگاه حال حاضر ضشرکت کوهرس آلمان می باشد و قوه نامیه بسیار بالایی دارد

12000 تومان

موجود

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان

بذر کاکتوس کمیاب هاماتوکاکتوس (Hamatocactus)

کاکتوس هاماتوکاکتوس از  خانواده: Cactaceae (خانواده‌ی کاکتوس)بوده و با نام کله زرد ترکی  Yellow turk’s head نیز شناخته می شود
این کاکتوس بسیار زیبا دارای مشخصات به شرح زیر می باشد:

توصیف:محصولات تکی یا به ندرت توده‌ای.

ساقه:کروی متمایل به تخم‌مرغی‌شکل، سبز تیره با طول 10 الی 30 سانت و قطر 5/7 الی 20 سانتی‌متر.

دنده:معمولاً 13 (تا 17) سانتی‌متر، موج‌دار با دندانه‌های عمیق، دارای برآمدگی.

هاله: فاصله‌ی 1 تا 3 سانتی‌متر میان آن‌ها، مواردی که تازه روییده شده‌اند رنگ زرد کمرنگ دارند.

خارها: 12 تا 16 مورد برای هر هاله؛ خارهای مرکزی بیش از 4 مورد برای هر هاله، دارای انحنا با شباهت اندکی به قلاب، خار مرکزی اصلی به شکل S باریک و صاف‌شده با 5 الی 10 سانت طول و 4/0 الی 3 میلی‌متر قطر که می‌تواند انعطاف‌پذیر یا غیرانعطاف‌پذیر باشد.

گل‌ها: سفید یا زرد بسیار کمرنگ با 6 الی 5/7 سانت طول و 7 الی 9 سانتی‌متر قطر، نرمه‌های کلاله بین 8 الی 10 سانتی‌متر.

میوه‌ها: سبز، سبز-زرد یا زیتونی با  20 الی 45 سانت طول و 10 الی 35 سانتی‌متر قطر.

دانه‌ها: حدود 1 میلی‌متر.

فصل گل دهی: ار ابتدای تابستان تا پاییز به صورت متوالی.

بذر کاکتوس کمیاب هاماتوکاکتوس (Hamatocactus)  کاکتوس هاماتوکاکتوس از  خانواده: Cactaceae (خانواده‌ی کاکتوس)بوده و با نام کله زرد ترکی  Yellow turk's head نیز شناخته می شود این کاکتوس بسیار زیبا دارای مشخصات به شرح زیر می باشد:

کشت کاکتوس هاماتوکاکتوس :

این گونه‌ها پرورش راحت و به‌صرفه‌ای دارند. هنگامی که سایز گل آن‌ها به اندازه‌ی قابل قبولی رسید، نیاز به مراقبت اندکی دارد. ه. سینیواتوس بر روی هر خاک غنی که زه‌کشی مناسب دارد و از آفتاب کامل در طول سال بهره می‌برد، کشت می‌شود (اما بهتر است که آفتاب شدید و طولانی‌مدت در تابستان بر روی آن نتابد). این گیاه در گلدان‌هایی که به خوبی آب‌بندی شده با ترکیب خاک کاکتوس متخلخل که میزان کمی از خاک هوموس را در خود دارد، به خوبی رشد می‌کند. برای اینکه گیاهان مستحکمی داشته باشید، در چرخه‌ی رشد تابستانی به آن آب و کود دهید. این گیاه به آب زیادی احتیاج دارد (مشخصاً یک بار در هفته) اما بدنه‌ی این گیاه هنگام قرارگرفتن در آفتاب، نباید مرطوب شود. یک کاکتوس مرطوب زیر نور خورشید می‌تواند آفتاب‌سوخته شود که همین امر موجب بیماری‌های قارچی و ازبین‌رفتن آن می‌شود. می‌بایست توجه کافی صورت گیرد تا کپک‌های دوده‌ای بر روی نواحی شیرین موجود در نزدیکی هاله‌ها شکل نگیرند.

کشت کاکتوس هاماتوکاکتوس :  این گونه‌ها پرورش راحت و به‌صرفه‌ای دارند. هنگامی که سایز گل آن‌ها به اندازه‌ی قابل قبولی رسید، نیاز به مراقبت اندکی دارد. ه. سینیواتوس بر روی هر خاک غنی که زه‌کشی مناسب دارد

مقاومت در مقابل سرمازدگی:

در زمستان آن را به صورت خشک و در دمای 5 درجه‌ی سلسیوس نگاه دارید تا گیاه سالم‌تری داشته باشید اما به صورت کلی این گیاه، دمای 7- درجه را نیز تحمل می‌کند.
تولید دوباره: استفاده از بذر یا قلمه‌زنی. بذرها معمول‌ترین راه برای تولید دوباره هستند. این کاکتوس به راحتی از طریق بذر رشد می‌کند و برخی از انواع آن نیز قلمه زده می‌شود. بذرها در بهار یا تابستان در گلدان‌های آب‌بندی‌شده با خاک مخصوص کاکتوس افشانده می‌شوند، به‌گونه‌ای که نباید خیلی عمیق در خاک فرو روند. روی آن‌ها را با مقدار اندکی از شن کوارتز لطیف بپوشانید. آن را مرطوب کرده و تکه‌ای شیشه را بالای آن بگذارید. گلدان‌ها می‌بایست تا زمانی که شروع به جوانه‌زنی می‌کنند، در گلخانه‌های گرم جای گیرند و پس از شروع فرایند جوانه‌زنی، کم‌کم شیشه از رویشان برداشته شود تا بتوانند نور و هوای کامل را دریافت کنند. نگه‌داشتن ادامه‌دار شیشه روی بذرها خوب نیست. بذرهایی که به اندازه‌ی کافی رشد کرده‌اند می‌توانند به صورت جداگانه در گلدان‌های کوچک جای گیرند.
قلمه‌های زده‌شده از ساقه‌ها را می‌توان با هر اندازه‌ای جدا کرد و آن‌ها را چند روزی در گوشه‌ای قرار داد تا «پوسته‌ای» حمایت‌کننده روی قسمت قلمه‌زده شکل گیرد. سپس می‌توان آن‌ها را در گلدان کاشت. آن‌ها را در نقطه‌ای آفتاب‌گیر قرار داده و تا زمانی که خاکشان تقریباً خشک نشده، آن‌ها را آبیاری ننمایید. پس از مدتی می‌توان خاک را با دوره‌ی زمانی منظم مرطوب نمود اما نباید دائماً آن را از نظر آب اشباع کرد.
عکس گونه‌ها، مشتقات، اشکال و ارقام این گیاه به دسته‌ی اصلی فروکاکتوس هاماتاکانتوس (ه. سینیواتوس) تعلق دارد. (این تاکسون، مشابهات گوناگونی با زیرگونه‌های قابل بحث دارد).  

منبع:

//www.cactus-art.biz/schede/HAMATOCACTUS/Hamatocactus_davisii/Hamatocactus_davisii.htm

وزن 0,1 گرم
عمر

چند ساله

درجه بندی کاشت

آسان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر کاکتوس هاماتاکانتیوس ( Hamatocactus hamatacanthus )”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.