بذر گل سنگ رنگ الوان یا میکس | بذر هیپوستس Hypoestes Splash Select Mix

کد محصول: A21-063

ویژگی ها:


اطلاع از قیمت خرید و فروش بذر گل سنگ میکس

 • از گیاهان بسیار پرطرفدار زینتی
 • قابلیت نگاهداری در منزل، آپارتمان و فضای بیرون
 • نگهداری با شرایط آسان برای هر طیف کاربری
 • دارای رنگ میکس سفید، صورتی، قرمز و سفید
 • نوع بذر خام F1 هیبرید از شرکت پن آمریکن


9900 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر گل سنگ رنگ الوان یا میکس | بذر هیپوستس Hypoestes Splash Select Mix 

گیاه زیبای هیپوئستس یا گل سنگ بومی جزایر اقیانوس هند از خانواده ACANTHACEAE – آکانتاسه می باشد.این گیاه با نام علمی  phyllostachya Hypoestes هیپوستس فیلوستاچیا -چند ساله می باشد.در زبان لاتین با نام POLKA DOT PLANT به معنی گیاه خالخالی نیز نام گذاری شده است و دلیل آن به خاطر خالهایی است که روی برگ های آن است البته در فارسی به اشتباه به آن گل سنگ نیز نامیده می شود در صورتی که گل سنگ موجوداتی هستند ریسه‌دار که از هم‌زیستی قارچ‌ها و مواد زندهٔ نورساختی (عامل فتوسنتز) پدید می‌آیند و همانند جلبک ها هستند ولی بهرحال ما نیز برای اینکه خریدار بتنونه توی گوگل سرچ کنه اسم این گیاه را گل سنگ نوشتیم!!!

گل سنگ یا هیپوستس گیاهی است علفی و دولپه و روز بلند، با ساقه چهار گوشه که در روزهای کوتاه کرک دار و در روزهای بلند بدون کرک است و برگها به شکل بیضی با نوک تیز و بدون چین و کنگره به رنگ سبز و دارای لکه‌های قرمز، سفید و صورتی که قرار گرفتن گیاه در نور زیاد لکه‌های رنگی در برگ را افزایش می‌دهد و قرار گرفتن گیاه در تاریکی این لکه‌ها را کم و حتی برگ‌ها سبز و بدون لکه خواهند شد.

برای خرید رنگهای دیگر می توانید روی لینک های زیر کلیک کنید

خرید بذر گل سنگ صورتی

خرید بذر گل سنگ رز سرخ

خرید بذر گل سنگ سفید

کلیپ بسیار زیبا از معرفی گل سنگ

پرورش و کاشت بذر گل سنگ 

شرایط دمایی گل سنگ :

بهترین دما برای هیپوستس ۲۰–۲۲ درجه می‌باشد و به سرما و یخبندان و همچنین قرار گرفتن طولانی مدت در نور مستقیم حساس است.کمبود رطوبت هوا و نور مستقیم طولانی مدت ، باعث سوختگی نوک برگ ها می شود.همچنین کمبود نور باعث کوچک شدن برگ ها،رنگ پریدگی برگ ها،طولانی تر شدن فاصه گره ها، از بین رفتن لکه های رنگی و در صورت طولانی بودن نگهداری در مکانههای کم نور باعث مرگ گیاه خواهد شد.

بهتری دما برای هیپوستس ۲۰–۲۲ درجه می‌باشد و به سرما و یخبندان و همچنین قرار گرفتن طولانی مدت در نور مستقیم حساس است.کمبود رطوبت هوا و نور مستقیم طولانی مدت ، باعث سوختگی نوک برگ ها می شود.همچنین کمبود نور باعث کوچک شدن برگ ها،رنگ پریدگی برگ ها،طولانی تر شدن فاصه گره ها، از بین رفتن لکه های رنگی و در صورت طولانی بودن نگهداری در مکانههای کم نور باعث مرگ گیاه خواهد شد.

ازدیاد و تکثیر گل سنگ :

این گیاه از طریق کاشت بذر و قلمه ساقه و قلمه برگ قابل ازدیاد است. با افزایش طول روز این گیاه گلدهی را آغاز می‌کند و از نشانه‌های آغاز گلدهی طویل شدن ساقه، کوچک شدن برگ‌ها و کم شدن لکه‌های رنگی می‌باشد. با شروع گلدهی کیفیت برگها پایین آمده و از ارزش این گیاه می‌کاهد. گلدهی از خرداد ماه شروع و تا آبان ادامه دارد. گلها دارای دو گلبرگ بالایی و پایینی هستند و معمولاً به رنگ بنفش و سفید قابل مشاهده‌اند و خود گرده افشان هستند. در اواخر آبان می‌توان ساقه این گیاه را از ارتفاع ۲ سانتیمتری سطحرزمین قطع کرد و بذرها را از ساقه جدا کرد.بعد از حذف ساقه های هوایی ، گیاه به مدت 3-4 ماه (پاییز یا زمستان) در خواب می مانند سپس مجدد در اوایل بهار شروع به رشد می کنند. بذرها حدود ۲ میلیمتر می‌باشند و بهترین زمان کاشت از آبان تا اسفند می‌باشد. برای قلمه گیری ساقه‌ها باید بین ۶–۴ برگ داشته باشند. بهتر است که قلمه دارای جوانه انتهایی باشد. در صورت وجود رطوبت کافی می‌توان قلمه‌ها را در داخل پرلیت و یا ماسه کاشت و در صورت پایین بودن رطوبت محیط قلمه‌ها را در داخل آب قرار می‌دهیم. در صورت تأمین دمای حدود ۱۸–۲۰ درجه، قلمه‌ها بعد از ۱۰ روز ریشه دار می‌شوند.

نیازهای محیطی:
رطوبت بالای ۹۰ درصد، خاک مرطوب و ۳ ساعت نور مستقیم خورشید، خاک ماسه‌ای یا کوکوپیت و خاکهای سبک بازهکشی خوب و روزهای کوتاه.

منبع

راهنمای کاشت بذر گل سنگ:

90 دصد گلهای زینتی را به همین روش که فیلم آن را قرار داده ایم کاشت نمایید. کاشت بذر این گیاه بسیار آسان می باشد لذا هر کاربر خانگی نیز می تواند آن را کاشت کند مهم این است که دما و رطوبت و سایر معیارهای کشت که در توضیحات و فیلم قرار دادیم رعایت شود.هر زمان گیاه شما قوی تر شدند در 3 هفتگی که تعداد برگها به 6 رسید با یک کود خوب هر 10 روز یک بار کود دهی کنید ( در اندازه کودها دقت کنید به مقدار و دوز زیاد ندهید که گیاه از بین رود!) طبق فیلمی که قرار دادیم ابتدا یک ظرف (مهم نیست لیوان یک بار مصرف باشد یا گلدان) انتهای آن را چند سوراخ ایجاد کرده انتهای آن سنگ های درشت ( مثل پوکه های معدنی یا سنگ های داخل ماسه درشت که از سوراخ رد نشود قرار دهید که زهکشی آن مناسب شود.) سپس بستری ترکیبی از پیت ماس 50 درصد+ کوکوپیت 40 درصد+ 10 درصد پرلیت یا اینکه اگر بستر مورد نظر را ندارید از گل فروشی ها یک خاک سبک که معروف به خاک هلندی هستند تهیه کنید بستر را در ظرف پخش سپس کمی فشار داده تا کمی سفت شود سپس بذرها را روی بستر پخش کرده و روی آن خاک الک شده به اندازه 3 الی 5 میلی متر ریخته روی آن را با اسپری آب پاشی کرده و با یک نایلون مشمبایی روی آن را با کش پول بسته و یک سوراخ کوچک روی نایلون هم میزنید که رطوبتا بیش از اندازه نباشد ( ترجیحا نایلون رو طوری روی بستر بکشید که آزاد باشد یعنی وقتی بذر رشد کرد به نایلون فشار وارد نشود و جوانه کج نشود.) حال آن را در مکانی با دمای 20 الی 25 درجه قرار دهید، دقت کنید اگر دما و رطوبت به حد کافی نباشد بذر ها جوانه زنی نخواهد کرد. ما بقی کار را طبق فیلم قرار داده شده انجام دهید کلیپ کوتاه 7 دقیقه ای از آموزش کاشت بذر سلوی یا مریم گلی زینتی، پیشنهاد می کنیم این کلیپ آموزشی را حتما” ببینید و از طریق همین کلیپ می توانید بذرها را هم کاشت نمایید.

ویدئو کوتاه از راهنمای کاشت بذر سلوی که می توانید برای کاشت اکثر گلها از همین روش استفاده نمایید

راهنمای کاشت


وزن 0,1 گرم
عمر

چند ساله

درجه بندی کاشت

آسان

14 دیدگاه برای بذر گل سنگ رنگ الوان یا میکس | بذر هیپوستس Hypoestes Splash Select Mix

 1. امیر دلخوش

  قیمت ها بر مبنای هستش

  • ناشناس

   با سلام قیمت های برای هر عدد بذر میباشد.توضیحات کاملا شفاف می باشد

 2. محمد

  سلام
  لطفا توضیح بدین این بذرها رو چطور در سینی کشت بکاریم؟
  ایا داخل سینی کشت اب بریزیم؟
  ایا مثلا مثل بذرهای گوجه فرهنگی بکاریم یا چطور روش خاصی داره؟

  • ناشناس

   درود
   در قسمت دانلود یا راهنمای کاشت فایل را نگاه بندازید و مطالعه فرمایید بصورت کاملا شفاف توضیح داده ایم

 3. مونا کامل

  هر 10تا بذری که خریدم جوانه زد…درصد جوانه زنی بذرعالیه

 4. – مهرداد بلیوند

  سلام فایل pdf مشکل در دانلود داره برای همه ی گیاهان لطفا رسیدگی کنید

  • ناشناس

   با سلام

   تست شد هیچ مشکلی در فایلها وجود ندارد

 5. – سیاوش لطفی

  ادمین من میخوام عکس جوانه هامو بزارم چرا اپلود نمیشه

  • ناشناس

   با سلام

   حجم عکس باید کمتر ز 300کیلو بایت باشد 

 6. محمد تابش

  سلام رنگ صورتی بذر f1 ۵۰۰ تاش چقدر در میاد ؟

  • ناشناس

   با سلام با شماره 09109874081 در تلگرام پیام بدهید با قیمت مناسب برای شما تقدیم میشود

 7. Ali dadellahi

  سلام اگه ممکنه موجود کنید با تنوع رنگ ????????????

 8. fariba

  سلام. این گیاه چند ساله است؟

  • مدیر

   سلام گیاه یکساله و گاها دوساله هستن. زمانی که به انتهای عمر می رسد گلدهی می کند می توانید از گلها عمل لقاح پذیری روی گلهای دیگر گلدان های دیگر انجام دهید و بذر تولید کنید

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.