بذر پلومریا یا فرانگی پانی | Plumeria seed

کد محصول: A42-021

ویژگی ها:


 • درخت یا درختچه پلومریا در رنگهای میکس
 • گیاه معطر قوی بسیار کمیاب و دوست داشتنی
 • رنگهای ترکیبی زرد-سفید-قرمز و صورتی و ترکیب اینها
 • شاخه های ساکولنتی شکل بسیار زیبا شبیه بونسای
 • گلهای بسیار زیبای رنگ میکس
 • کاشت بسیار آسان بذرها برای مبتدی ها
 • بذرهای خریداری شده از شرکت مطرح تایلندی 
 • قوه نامیه حدود 40 الی 50درصد طبق آخرین تست بهار 1400


23000 تومان49000 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر پلومریا یا فرانگی پانی | Plumeria seed

پلومریا یا فرانگی پانی | Plumeria seed سرده‌ای از گیاهان گل‌دار در خانواده‌ی خرزهره‌ایان است. اکثر گونه‌ها درختچه‌های برگ‌ریز یا درخت‌های کوچک هستند. این گونه‌ها به شکلی متنوع در کشورهای مکزیک، آمریکای مرکزی و کارائیب و تا جنوب برزیل به‌صورت بومی یافت می‌شوند. البته در نواحی گرم آن‌ها را به‌عنوان گیاه تزئینی پرورش می‌دهند. نام رایج برای گیاهان این سرده بسته به منطقه، واریته و عادات مردم متفاوت است، اما فرانگی پانی یا ارقام مشابه آن بیشتر رواج دارند.
پلومریا یا فرانگی پانی | Plumeria seed سرده‌ای متشکل از 11 درختچه و درخت کوچک است که بومی مناطق گرمسیری آمریکا از برزیل تا مکزیک و کارائیب می‌باشد. این محصول که نام‌های پلومریا و فرانگی پانی برای آن رایج هستند، تعدادی گونه و هیبرید دارد که به‌منظور تزئینی و به خاطر گل‌های جذاب و معطرشان در مناطق گرمسیری و نیمه‌گرمسیری سرتاسر دنیا پرورش یافته‌اند .نام فرانگی پانی از یک نجیب‌زاده‌ی قرن شانزدهم ایتالیایی می‌آید که عطری با رایحه‌ی مشابه ساخت. این گیاه که هم‌اکنون در آسیا و جزایر پاسیفیک هم به‌صورت بومی پرورش می‌یابد، به علت اینکه در کنار معابد زیاد کاشته می‌شود به نام درخت معبد (به انگلیسی: Temple Tree) نیز خوانده می‌شود.کاشت این گیاه در کشور تایلند در ابتدا یک تابو بود به این علت که نام آن به زبان محلی lantom بود و این نام شباهت با ratom یک کلمهٔ تایلندی دارد که برای غم و اندوه در نظر گرفته می‌شود اما شاه تایلند نام این گیاه را به نام جدید لیلاواده (به انگلیسی: Leelaawadee) تغییر داد . غالباً در قبرستان‌ها یا پیرامون معابد هندو و بودا کاشته می‌شود. صدها واریته از این محصول کشف شده‌اند. گونه‌‎های متفاوت آن دارای شکل رشد و فرم‌های متنوع و مجزایی هستند.

عکس از درخت پلومریا
عکس اینترنتی از یک شبه بونسای


توضیحات تکمیلی پلومریا یا فرانگی پانی | Plumeria seed

گل‌های پلومریا در شب بیشترین رایحه را از خود بروز می‌دهند تا پروانه‌های اسفنکس را به گرده‌افشانی خودشان تطمیع کنند. گل‌ها هیچ شهدی ندارند، اما باز هم گرده‌افشان‌های خود را فریب می‌دهند. پروانه‌ها سهواً در جستجوی بی‌ثمرشان برای شهد، گرده‌ها را از یک گل به دیگری منتقل می‌کنند. گرده‌افشانی از سوی انسان یا حشره‌ها می‌تواند باعث ایجاد واریته‌های جدیدی از پلومریا شود. احتمال دارد درخت‌های پلومریایی که از طریق بذرهای گرده‌افشانی متقابل ایجاد می‌شوند، ویژگی‌های درخت مادر را نشان دهند و البته احتمالش هم هست که گل‌ها دارای ظاهر کاملاً جدیدی باشند.

گلهای جهش یافته گیاه پلومریا یا فرانگی پانی Plumeria

گلهای جهش یافته ترکیبی پلومریا

گونه‌های پلومریا می‌توانند با بریدن نوک ساقه‌های بدون برگ در بهار تکثیر شوند. پیش از اینکه قلمه‌ها را در خاک دارای زه‌کشی خوب بکارید، باید اجازه دهید که پایه‌ی قلمه خشک شود. اگر خاک مرطوب باشد، احتمال پوسیدگی قلمه افزایش خواهد یافت. یکی از روش‌های اختیاری برای قلمه‌ی ریشه، اعمال هورمون ریشه‌دوانی به قسمتی است که تازه بریده شده تا پینه نبندد. قلمه‌ی پلومریا می‌تواند با پیوند به سیستمی که هم‌اکنون ریشه دوانده نیز تکثیر شود.
بیش از 300 واریته‌ی پلومریا هستند که نام‌گذاری شده‌اند.


 مشخصات ظاهری درخت یا درختچه پلومریا یا فرانگی پانی | Plumeria seed

پلومریا دارای ساکولنت‌های قطور (ساقه های قطور) و با فاصله‌ی زیاد از یکدیگر می‌باشد، اما شاخه‌های ترد با پوسته‌ی خاکستری نازک و شیره‌ی سفیدرنگ دارد که می‎‌توانند موجب آسیب به چشمان شوند و بیماری درماتیت را در افراد آسیب‌پذیر ایجاد کنند. برگ‌های گوشتی یا چرمی بلند این محصول به‌صورت خوشه‌ای در نزدیکی نوک شاخه می‌رویند.
برگ‌های یکی‌درمیان می‌توانند نوک گرد یا تیز، سطح صاف یا چین‌دار و رنگ سبز شفاف یا رنگ‌پریده داشته باشند. بسته به نوع گونه، پلومریا می‌تواند به‌صورت عمودی و فشرده یا باز و نامنظم رشد کند. نوع کوتوله‌ای از این گیاه وجود دارد که برگ‌هایش همیشه سبز هستند، اما کیفیت گل آن به همین اندازه خوب نیست. پلومریا روبیا برگ‌ریز است اما پلومریا اوبتوسا و سایر گونه‌های گل‌سفید همیشه‌بهار هستند. این گیاهان تنها پس از گل دادن یا زخمی شدن، شاخه‌شاخه می‌شوند.

عکس بسیار زیبا از گلهای زرد بسیار زیبا از پلومریا PLUMERIA

گلهای زرد بسیار زیبای پلومریا PLUMERIA

گل‌های لوله‌ای، مومی و 2 الی 4 اینچی از ابتدای تابستان تا پاییز به‌صورت خوشه‌ای در انتهای شاخه‌ها می‌رویند. 5 گلبرگ گرد که با یکدیگر هم‌پوشانی دارند، می‌توانند به‌صورت عریض یا کم‌عرض و به شکل بیضی رشد کنند.
رنگ گل‌ها شامل صورتی، قرمز، سفید و زرد و یا ترکیبی از چند رنگ می‌باشد. گل‌ها بسیار معطر هستند با رایحه‌ای که رگه‌هایی از یاسمن، مرکبات و گاردنیا را در خود دارد. ازآنجایی‌که پروانه‌های اسفنکس شب‌رو این گیاه را گرده‌افشانی می‌کنند، گل‌های آن غروب‌ها رایحه‌ی خودشان را پخش می‌کنند، اما در سایر اوقات هم رایحه‌ای شبیه به گل دارند. در بسیاری از جزایر پاسیفیک، از گل‌های آن برای ساخت حلقه‌ی گل استفاده می‌کنند. تعداد گل‌های هر خوشه می‌تواند بسیار متغیر باشد و برخی از ارقام گیاه تا 200 گل هم تولید می‌کنند درحالی‌که دیگران امکان دارد تا برخی ماه‌ها تنها 50 گل در هر خوشه داشته باشند. درصد شاخه‌هایی که گل تولید می‌کنند نیز می‌تواند تغییر قابل توجهی بین 10 تا 60 درصد داشته باشد، به‌گونه‌ای که گیاهان فشرده بیشتر از گیاهان بلندقد شکوفه می‌دهند. همچنین بسته به نوع گونه، زمان اوج گل‌دهی و تعداد گل‌دهی متوالی تغییر می‌کند.


 نگاهداری گل پلومریا:

اگر گرده‌افشانی شود، گل می‌تواند یک پوسته‌ی دانه‌ی دوشاخه تولید کند. فولیکول‌های سفت، چرمی و کروی تا ارتفاع 8 اینچ رشد کرده و نوکشان تیز می‌شود. وقتی که می‌‌رسند، در طول پوسته پاره می‌شوند تا 20-60 دانه‌ی بالدار را معمولاً در ابتدای بهار آزاد کنند.
در اقلیم‌های گرم بهتر است که پلومریا به‌عنوان گیاه منظره‌‎ای پرورش داده شود که برخی از گونه‎‌های آن تا 10 متر هم رشد می‌کنند. در مناطق سرد، پلومریا بهتر است در گلدان پرورش داده شود تا در هوای گرم به محیط بیرون برده شود و روی ایوان یا داخل پاسیو قرار بگیرد. زمانی که هوا در پاییز سرد شد و دمای شب به 4 درجه‌ی سانتی‌گراد رسید، باید آن را به داخل بیاورید.

عکس بسیار زیبا از بونسای پلومریا

بونسای پرورش یافته پلومریا با رنگ صورتی

پلومریا به آفتاب روشن، آب‌وهوای گرم و رطوبت مناسب برای رشد نیاز دارد. آن‎‌ها به خاک دارای زه‌کشی نیاز دارند که خشک نشود و البته با آب هم اشباع نگردد. هرقدر گیاه نور بیشتری دریافت کند، آب بیشتری می‌خواهد. اما آبیاری بیش‌ازحد می‌تواند موجب پوسیدگی ریشه و مرگ گیاه شود، بنابراین بین هر دو آبیاری اجازه دهید که خاک کاملاً خشک شود (زمانی که درجه‌ی هوا خنک‌تر می‌شود، فاصله‌ی آبیاری را طولانی‌تر کنید). در گلدان‌ها از خاک درشت و دارای زه‌کشی خوب نظیر مخلوط خاک کاکتوس یا خاک گلدان معمولی استفاده کنید که با پومیس، کود ماکیان یا پرلیت تقویت می‌شود.
در طول فصل رشد به‌صورت منظم از کد دارای فسفر بالا استفاده کنید تا گل‌دهی افزایش بیابد و در سایر ایام سال کود ندهید. این گیاهان معمولاً به هرس نیاز ندارند، اما در صورت نیاز باید در فصل بهار و پیش از برگ‌ریزان این کار را انجام دهید. پلومریا مشکلات زیادی ندارد اما می‌تواند با آفت‌هایی همچون مگس سفید و خستر آردپوش آلوده شود و آسیب‌‌پذیری زیادی در برابر تارتنچه دارد. صابون حشره‌کش می‌تواند برای کنترل این آفات استفاده شود. در صورت پوسیدگی ریشه یا کوچک شدن گلدان و فشردگی زیاد ریشه‌ها، در اواخر زمستان عملیات تعویض گلدان را انجام دهید.


 تکثیر گیاه یا گل پلومریا یا فرانگی پانی | Plumeria seed

پلومریا از طریق بذر یا قلمه‌ی ساقه تکثیر می‌شود. 12-18 اینچ از نوک ساقه‌های بدون برگ را بردارید و اجازه دهید که این قلمه کاملاً خشک شود تا سپس آن را در خاک زه‌کشی‌شده بکارید. شکوفه‌دهی قلمه بین 1 تا 3 سال طول می‌کشد و سه سال یا بیشتر برای گیاهان پرورش‌یافته از طریق بذر طول می‌کشد.همیشه بذر به‌صورت آماده موجود نیست (مگر اینکه از درخت جمع‌آوری شود) و رنگ و کیفیت گل شاید همانند درخت والد نباشد، هرچند رنگ گل تغییری نخواهد کرد (احتمال اینکه گونه‌های صورتی یا چندرنگ، جوانه‌هایی در محدوده‌ی رنگی گوناگون تولید کنند وجود دارد).

عکس :بذرهای پلومریا

بذرهای گل پلومریا PLUMERIA


 راهنما و آموزش کاشت بذر پلومریا:

بذرهایی که از شرکت بذرکو خریداری می کنید را به این صورت کاشت کنید:

ابتدا دستمال حوله ای تمیز را آماده کرده بذرها را لابلای دستمال قرار داده با آب پاش دستمال را مرتب و سنگین آب پاشی کنید طوری که بذرها و دستمال حوله ای خوب مرطوب شوند سپس دستمال را خوب بسته (بذرها لابلای دستمال باشند) دستمال را درون یک نایلون زیپ پک بزرگ قرار داده درب آن را پلمپ کرده(بسته)  و در مکانی با دمای 20 الی 30 درجه قرار دهید ترجیحا در مکانی با نور ملایم همانند پشت پنجره قرار دهید.بعد از چند روز جوانه زنی ایجاد شده بذرها را از نایلون خارج کرده

گلدانی کوچک برای هر هر بذر آماده کنید ترجیحا گلدان سایز 10 سانتی متری یا لیوان های یک بار مصرفی که تهشان را سوراخ ایجاد کرده باشید میتونه مناسب باشد.ترکیبی از پیت ماس 50 درصد+کوکوپیت 30 درصد+20 درصد پرلیت آماده کنید یا خاک آماده کاشت از گل فروشها تهیه کنید اگر این خاک را از گل فروشها تهیه می کنید لطفا قبلش ضدعفونی کنید چون خاک های گل فروشها نوع ارزانش معمولا تخم حشرات دارند میتوانید خاک را درون یک ماهیتابه بلامصرف قرار داده در فر قرار دهید به مدت 3تا 5 دقیقه خوب ضدعفونی کنید.بعد بگذارید سرد شود.حال بذرهای جوانه زده شده را درون آن قرار داده و با فشار انگشت طوری که ریشه ها صدمه نبیند.گلدان رو در محلی با نور خوب (غیر مستقیم) در دمای معمولی قرار دهید


وزن 0,01 گرم
عمر
درجه بندی کاشت

آسان

62 دیدگاه برای بذر پلومریا یا فرانگی پانی | Plumeria seed

 1. مشتری

  من بذرها را طبق روشی که گفتید کاشتم هر سه تاشون سبز شدن اصلا باورم نشد

 2. مشتری

  سلام خسته نباشید من بذر هارو همونطوری ک گفتید انجام دادم ولی الان 5 روز هست ولی جوانه نزده میشه داخل گلدان بکارم و نایلون بکشم مثل بذر های دیگه؟

  • مشتری

   با سلام لطفا صبور باشید و تا زمان موعد صبر کنید زمان بیشتری لازم هست

 3. مشتری

  سلام ببخشید اینا عکسای طبیعیه خودشه یا بنسای شده؟
  تشکر از سایت خوبتون

  • مشتری

   با سلام

   خیر بنسای شده هست در عکسهایمحصول انواع عکسها اعم از درخت و بنسای این گیاه موجوود میباشد در نظر داشته باشید پلومریا و ادنیوم یکی از پرطرفدارترین درختان زینتی هستند که بصورت معمولی دارای جذابیتهای بسیار هستند

 4. مشتری

  از سه تا بذری که خریدم دو تاش سبز شده ولی یکیش سه هفته است داخل دستماله ولی جوونه نزده. منتقلش کنم به خاک ؟

  • مشتری

   با سلام

   دلایل مختلف هست شاید بذر قوه نامیه ندارد شاید باید صبر کرد شاید رطوبت به حد کافی برای بذر برای جوانه زنی نبوده

   شما دو مورد قبول شده را انتقال دهید بذر دیگر را مدتی صبر کرده و اگر جوانه زنی صورت نگرفت به خاک انتقال دهید

 5. مشتری

  با سلام . ببخشید که مزاحم می شم . من می تونم بذر این گیاه را در اکواریوم‌ پرورش بدم پایین اکواریوم چندا سوراخ‌ ایجاد کردم برای زهکشی ایا رطوبت اکواریوم رشد را بیشتر خواهد کرد ؟ و اگر تو اکواریوم بکارم باید مثل ادنیوم روی ان نایلکس بکشم؟

  • مشتری

   با سلام

   از نظر بنده صلاح نیست

 6. مشتری

  با سلام و درود. ممنون از سایت محشرتوببخشید مزاحم شردم ولی چند تا سوال داشتم. ایا من باید این بذر ها را در لابه لای دستمال کاغذی قرار دهم و اب پاشی کنم و بعد خاک بکارم؟ ایا خاک مناسب این گیاه همان خاک کاکتوس است؟ ممنون و درود و تشکر از سایت محشرتون

  • مشتری

   با سلام

   خیر بهتر است ترکیبی از پیت ماس 50 درصد+30 درصد کوکوپیت+20 درصد پرلیت استنفاده شود. یا اینکه 30 لی 40 درصد کمپست خوب+خاک باغچه استفاده شود

 7. مشتری

  با سلام . تشکر از سایت خوبتون.
  ببخشید که مزاحم شدم. چند تا سوال داشتم . ایا میشه همون طوری که شما میگید دانه را در لابه لای دستما حوله ای قرار دهم بعد ان را در نایلون بزاریم بعدش با لامپ رشد پروژکتوری مخصوصص گیاه به جای نور خورشید بهش نور بدیم تا جوانه بزنه ایا زود تر از نور خورشید جوانه خواهد زد و اگر از لامپ رشد استفاده کنم چون ال ایدی هست و گرما تولید نمیکنه باید ابیاری را با فاصله انجام بدم؟ ایا کلا لامپ رشد واسه جوانه زنی و رشد درخت خوبه ؟؟لطفا توضیح بدید ممنون از سایت خوبتان.

 8. مشتری

  با سلام.من میخوام چند عدد بذر رو لای دستمال مرطوب قرار بدم.چند عدد هم داخل سینی مخصوص کشت نشا گوجه در خاکی از پیت ماس و کوکوپیت بذارم.یا اینکه همه رو بذارم لای دستمال؟

  • مشتری

   با سلام بهتر است طبق دستوری که عرض کردیم کاشت کنید این مورد تست شده و جوابدهی خوبی داده بنا به سلیقه خودتان میتونید موردی که فرمودید رو هم تست کنید

 9. مشتری

  من الان ۷ روزه گذاشتم لای دستمال حوله ای.از ۶ عدد فقط عددش روز چهارم جوانه زد.نهایتا تا چند روز باید جوانه بزنه؟ممکنه ۵ تای باقیمانده قوه نامیه نداشته باشه

  • مشتری

   با سلام

   باید لای دستمال مرطوب قار دهید با اب پاش خود بذرها نیز خوب با ابپاش اسپری شود سپس در دمای 23 الی 30 درجه قرارد هید در ظرفی درب بسته این موارد خیلی مهم هستن اگر رعایت نفرمایید به هیچ وجه جوانه زنی صورت نمیگرید بسن 7 الی 15 روز زمان میبرد .بذرها حدود 80 درصد به بالا تست شده نامیه دارند

 10. مشتری

  با سلام
  بذر های من تازه جوانه زدن.نور پشت پنجره براش کافیه یا باید بیرون نور مسقیم بذارمش.
  در هوای بوشهر در نظر بگیرید

  • مشتری

   با سلام

   سعی کنید در معرض هوای سرد قرار ندهید فعلا دمای ملایم با تهویه مناسب بهترین مکان راهرو منازل با نور زیاد غیر مستقیم  مناسب میباشد

 11. مشتری

  با سلام
  از سه عدد بذری که برام فرستادید فعلا یکیش جوونه زده یک هفته گذشته… اونی که جوونه زده رد بکارم یا هنوز بمونه؟
  مرسی

  • مشتری

   با سلام

   پلومریا دارای 80 درصد جوانه زنی هستن اینکه این 3 عدد جزو کدام مورد 80 درصد باشد دست ما نیست لطفا صبر کنید بعضی دیر جانه زنی میکنند شرایط باید مهیا باشد تا جوانه زنی صورت گیرد

 12. مشتری

  با سلام
  پلومریای من سه هفته پس از سبز شدن دوتاش به مرور پژمرده شده و خشک شدن.خاکی که استفاده کردم پیت ماس و کوکوپیت به نسبت 50.50
  ابیاری هم هفته ای یکبار.
  مکان شیشه جنوبی ساختمان
  دلیلش چی میتونه باشه؟

  • مشتری

   با سلام دلایل مختلفی میتونه باشه معمولا این گیاهان باید در مکانی با تهویه مناسب قرار گیرند.تنش دمایی- تنش در بستر -رطوبت و ابیاری همه میتونه دلیل باشه

 13. مشتری

  سلام
  چندین نوع بذر از جمله همین محصول ازتون خریداری کردم
  بذر گیاه آدنیوم , گیاه زیبای گیلاس اورشلیم , پلومریا یا فرانگی پانی
  میشه به جای مرحله کاشت بذر برای , جوانه زدن و چند برگه شدن تا قبل از انتقال به گلدان اصلی , برای این محصولات
  از “*قرص جی فی پلت (گلدان جیفی)*” استفاده کرد؟

  • مشتری

   با سلام

   بله میتوانید استفاده کنید در زمان انتقال مراقب باشید خاک دور ریشه کمپلت ب گلدان انتقال دهید وئ بستر جدید را برای گیاه مهیا و به آن مواد غنی شده اضافه کنید تا گیاه خوب رشد کند

 14. مشتری

  سلام
  ممنون از پاسختون
  بسته بذرها امروز رسیدند.
  تشکر میکنم بای بسته بندی خوب و توضیحاتتون
  فقط ابتدا باید بذرها رو در دستمال حوله ای مرطوب بزاریم تا جوانه بزنن بعد بزاریم تو “قرص جی فی پلت (گلدان جیفی)”
  یا بذرها از اول باید تو “قرص جی فی پلت” قرار بگیرند؟

  • مشتری

   بذرها را میتوانید ابتدا به مدت 3 ساعت داخل آب ولرم قرار دهید سپس طبق روشی که نوسته ایم کاشت کنید یعنی لای دستمال مرطوب قرارد هید سپس بعد از جوانه زنی داخل جی پلت قرار دهید میتوانید بعد از قرار دادن داخل اب ولرم هم مستقیما داخل جی پلت بکارید

 15. مشتری

  کدوم رنگ هاست

  • مشتری

   با سلام آیا توضیحات را به صورت کامل مطالعه کرده اید جناب حصیری؟ بصورت کامل و شفاف  نوشته ایم رنگ میکس می باشد

 16. مشتری

  سلام . بذر پلومریا و آدنیوم رو از سایت خوب شما تهیه کردم ولی در حال حاضر شرایط کاشت رو هنوز آماده نکردم ، میخواستم بدونم این بذر ها رو تا کی و چطور میتونم نگهداری کنم ؟

  • مشتری

   با سلام

    بذرها را داخل یخچال قسمت جامیوه ای نگاهداری کنید البته به نایلون با مداد چند سوراخ بزنید که داخلش تبخیر و قارچ زدگی ایجاد نشود تا ماهها و یا سالها میتوان نگاهداری کنید منتها هر چه این مقدار بیشتر شود قوه نامیه هم بعضا کمتر میشود سعی کنید نهایت سه ماه آینده کاشت کنید

 17. مشتری

  سلام
  بذرها رو من کاشتم الان 10 گذشته، نایلون رو باز کردم، دیدم بوی گندیده گرفته، بذرها رو برداشتم و دستمال رو عوض کردم، و دوباره داخل نایلون گذاشتم،
  البته اینبار یه مقدار هوا داخل نایلون زیپ پک دمیدن که بصورت پف کرده دربیاید و هوا داخلش باشه.
  آیا کار درستی کردم،؟
  الان با توجه به بوی گندیده، قارچ کش لازمه؟
  البته بنظر میاد یه جوانه سفید رنگی در زیره پوسته قهوه ای رنگش ایجاد شده

  • مشتری

   با سلام

   علت بخاطر دمیدن هوای دم شما بوده خواشهمندیم به راهنمای کاشت کاملا توجه کنید ما نوشته ایم که دستمال تمیز باشد و اینکه صحبتی از دمیدن هوا نشده  این کار باعث ورود میکروب به درون پک میشود .دستمال رو تعویض کنید در مکانی با دمای 20 درجه نگاهداری کنید ان شالله که درست شود

 18. مشتری

  نه اشتباه متوجه شدید. من دمیدن هوا رو بعد از 10 روز انجام دادم. و قبل از این بوی گندیده گرفته.
  و اینکه دمیدن هوا با دهان نبوده.
  من روز اول بعد از اینکه دستمال کاملا تمیز خیس شده حاوی بذر رو گذاشتم داخل نایلون، نایلون کاملا تخت شده روی دستمال چسبیده بود.
  بعد 10 روز خواستم بذز هارو چک کنم که نایلون زیپ پک رو باز کردم و دیدم بوی گندیده میده که با تعویض دستمال دوباره داخل زیپ پک گذاشتم. البته اینبار گذاشتم یک مقدار هوا داخل نایلون بماند که الان نایلون بصورت پف کرده هست. با خودم گفتم شاید هوای داخل یکمقدار از بوجود امدن بوی گندیده جلوگیری بکنه.

  • مشتری

   با سلام

   دستمالی که استفاده میشود باید کاملا تمیز باشد همچنین دمای زیاد هم باعث بوجود اومدن این مشکل میشود همچنین رطوبت بیش از حد .دستمال باید خیس نباشد یعنی دستمال باید را باید بچرونید تا خیسی از بین برود

  • مشتری

   من دما رو اندازه گیری کردم روی 23 درجه بود؛ پس گرما نبوده که باعث بوی گندیده شده.
   توی راهنمای کاشت نوشته شده: ” با آب پاش دستمال را مرتب و سنگین آب پاشی کنید طوری که بذرها و دستمال حوله ای خوب مرطوب شوند”
   من هم همین کار رو کردم. فکر میکنم زیادی خیس کردم.
   خوب زیپ پک رو کامل شستم، دستمال رو عوض کردم، نوردهی هم با فاصله نیم متری از پشت بنجره جنوبی نور غیر مستقیم خورشید، الان یکهفته هست که تغییری تو رشد نداشته یعنی متوقف شده.
   الان یعنی 17 روز از زمان کاشت بذر (دستمال گذاشتن) گذشته، هیچ تغییری تو رشد از 7 روز آخر نداشته، عکس از وضعیت موجود گذاشتم تو قسمت عکسها
   حالا مکان بذر هارو عوض کردم ( دما حدودا 26 درجه هست و نور نصف شده) ببینم نتیجه چی میشه

   • مشتری

    با سلام

    امیدوارم بذرها به سلامت جوانه زنی کنند البته پیرو صحبتها عرض کنیم بذرهایی که ما ارائه دادیم بدون مشکل هستن و تست شده و طی تستی که انجام دادیم 80 درصد قوه امیه داشتن

  • مشتری

   فقط یه سوال تو قسمت عکسها، یه عکس گذاشته شده 10 روز به اون رشد رسیده, واقعا 10 روزه بوده؛!!!!!!!! شرایط رشد واقعا عالی بوده
   عکس از مشتریهاست یا تست خودتون هست؟
   نمیشه از اون دوستمون سوال بشه چجوری به این نتیجه رسیده؟!!!

   • مشتری

    با سلام

     اگر منظورتان در قسمت عکس مشتریان هست بله مشتریانی که از سایت خرید می کنند در قسمت عکس مشتریان عکس بذری که جوانه زده را آپلود میکنند معمولا هم در همین تعدد روز جوانه زنی میکند اگر جوانه زنی صورت نگیرد یا دا کم بوده یا شرایط درست عمل نشده و احمالا ینکه جوانه زنی نکند زیاد است .ما قادر به دادن اطلاعات شخصی مشتریان نیستیم متاسفانه

    پیروز باشید نوران

  • مشتری

   نه من منظورم این نبود که اطلاعات مشتری رو بدید به من، گفتم شما از ایشان بپرسید و در سایت قرار بدهید. البته اگر هم امکانش نیست مشکل و اصراری نیست
   با تشکر

   • مشتری

    با سلام

    تمامی کاربرها طبق دستوری که زدیم رعایت کرده اند البته میتوان بذرها را در خاک هم کاشت بهتر است قبل کاشت درون بستر به مدت 12 ساعت درون آب ولرم قرار دهید سپس کاشت کنید

 19. مشتری

  سلام
  بذر ها پلومریا بعد از بیش از 40 رو هنوز جوانه نزدن!
  همونطور که گفتید در دستمال مرطوب در پلاستیک زیپ پک و در ظرف در بسته و دما 20 تا 25 قرار دادم.
  این عکس بذر ها از نماز نزدیک بعد 40 روز
  http://uupload.ir/files/v1r3_imag0816~2.jpg
  اگه از لینک نیومد تو عکس ها مشتری هم فرستادم

  آیا هنوزم امکان جوانه زدن وجود دارد؟
  تشکر

  • مشتری

   با سلام

   بذرهای پلومریا شرکت بذرکو خریداری شده از شرکت غیر معتبر می باشد اما بذرها تمام چک و تست شده توسط ما می باشد.کاربرانی داریم که تعدا د بالا خرید میکنند برای مقاصد تجاری و بعد از کاشت باز مجدد خریدهای تعداد بالا دارند به شما این اطمینان را می دهیم مشکل از بذرها نبوده و امکان این که روش کاشت درست عمل نشده و مقدمات و ملزومات درست عمل نشده زیاد است.در خرید بعدی حتما  در پیام یادآوری و ذکر کنید تا 3 عدد مجدد برای شما هدیه رایگان ارسال شود و با تست مجدد روش درست مجددا کاشت کنید

   با تشکر نوران

  • مشتری

   سلام
   دقیقا برای من هم به همین شکل در اومد، و رشدش متوقف شد، ظرف مدت یک هفته جوانه های سفیدی رویت شد، ولی بعد از اون متوقف شد، یعنی الان بعد ۲۵ روز از زمان کاشت که قبلاً عکسش رو توی عکسهای مشتریان گذاشتم. هیچ رشدی نداشت، من هم بذر ها رو خارج کرده و پوسته ی اون رو کندم ، دیدم پوسیده شده است
   البته من بذرهای زیادی از نوع های مختلف خریدم، که ۹۰ درصد اونها جوانه زده. و هیچ مشکلی نداشتن. ولی پلومریا خراب شده.

  • مشتری

   سلام داداش باید رطوبت اندازه باشه من همین بذر رو از همینجا خریدم توی گلخونم رطوبت 80درصد بود دما هم حدود 24 درجه گذاشتم نمیگم همش ولی از پک 10تایی که خریدم 7 تاش خشگل بزرگ شدن الان .اگر رطوبتت و گرما ت زیاد باشند یا کم باشن مشکل میخورن مثلا اگر رطوبتت و گرما بیش از حد باشند می گندن خراب میشن

 20. مشتری

  سلام
  از خاک های آماده استفاده کرد برای این بذر !؟
  که حاوی کوکوپیت ، پیت ماس ، پرلیت ، ورمی کمپوست ، اسید هیومیک می باشد.
  مثلا این خاک 
  و قبل از کاشت نیاز به اسپری قارچ کش بنومیل هست؟

  • مشتری

   با سلام

   برای این بذر میتوانید استفاده کنید اما برای کاکتوسها بستری که نوشتیم را استفاده کنید

 21. مشتری

  سلام مجدد
  رطوبت برای دستمال چقدر باید باشه؟

  • مشتری

   با سلام از شما خواشهمندیم در توضیحات بصورت کامل بخونید همینکه بذرها خیسی را احساس کنند کافیه. دستمال رو تو دست بگیرید بچرونید کامل اگر آب ازش چکه نکند این رطوبت خوبه

   با تشکر نوران

 22. مشتری

  سلام
  این بذر ها تا چه مدت باید لای دستمال باشند؟
  اگر جوانه نزدند کی وارد خاک کنیم؟

  • مشتری

   با سلام

   اگر دستورات را طبق روش درست انجام داده باشید دما مطلوب و رطوبت درست انجا شده باشد جوانه زنی بین 10 الی 20 روز زمان میبرد 

   موفق باشید

 23. مشتری

  سلام میخواستم بدونم که این گیاه مناسب آب و هوای شهر کرمان هست یا خیر؟
  منظورم تو هوا آزاده؟
  پشت شیشه چطور ؟

  • مشتری

   با سلام

    مناسب هوای گرم با رطوبت زیاد می باشد

 24. مشتری

  ببخشید میشه بجای کوکپیت و پیت ماس از پیت ماس و ماسه استفاده کنم؟

  • مشتری

   بلی می توانید خاک باغچه هم بهش اضافه کنید مشکلی پیش نمیاد

 25. مشتری

  با سلام من یکیشون رو داخل دستمال گذاشتم جوانه زد بعد که داخل خاک گذاشتم تغییری نکرد تا اینکه خاک رو کنار زدم دیدم خشک شده اشکالرکارم کجاست

  • مشتری

   با سلام احتمالا شوک بهشون وارد شده باید ابتدا نایلون روی آنها قرار دهید به مرور به هوای بیرون عادت دهید

 26. مشتری

  سلام خسته نباشین مرسی از سایت خوبتون. من ۳ مدل بذر خریداری کردم و پلومریا رو کاشتم، ۲ تاش جوونه زد توی دستمال یدونش اصلااا جوونه نزد بعدش سفید شد خراب شد. اون دوتارو منتقل کردم توی همون خاکی که گفتین اما تند تند خشک میشد منم مرطوب میکردم اما الان دیدم جوانه ی هردوتا خشک شده!! من متوجه نشدم علتشو ولی بازم امتحان میکنم 🙁

  • مشتری

   با سلام احتمالا شوک بهشون وارد شده باید ابتدا نایلون روی آنها قرار دهید به مرور به هوای بیرون عادت دهید

 27. مشتری

  سلام . متشکرم از بذرهای خوبتون ، از سه تا بذری که قبل از عید از شما گرفتم دوتاش جوانه زد و حالا بزرگ شده ، اگه میشه راهنمایی درباره شیوه نگهدارش رو هم بذازید ، مخصوصا حالا که هوا سردشده و باید داخل خونه نگهشون دارم. داخل خونه معمولا نور کمه ،آیا کم بودن نور باعث از بین رفتن گل میشه ؟و باید از این چراغ های مخصوص رشد گل استفاده کنم؟

  • مشتری

   با سلام خوشحال هستیم که راضی بودید.در مکانی با نور زیاد دمای مناسب معتدل (خانه معمولا خیلی کرم میشود اگر در فضای خانه نگاهداری می کنید در مکانی کنار پنجره به دور از بخاری و گرم کننده ها) نگاهداری شود اگر بخور سرد دارید هر روز 5 دقیقه بخور سرد بدهید. اگر لامپ رشد دارید عالی هست .

 28. مشتری

  با سلام
  این بذر پلومریا از نوع همیشه سبز هست یا خزان داره؟

  • مشتری

   عرض سلام و تبرکی سال نو.در این باره اطلاعی نداریم ولی پلومریاها از شرکت تایلندی آخرین بار خریداری شده و طبق تجربه ای که داشتم و دیدم درختان در تمام سال در این منطقه سبز هستند

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.