بذر بامیه قرمز کبود (Red Burgundy Okra Seeds)

کد محصول: B2-049
دسته بندی:

ویژگی ها:


  • واریته جالب با رنگ قرمز
  • گلهای فوق العاده زیبا با رنگ سفید
  • بذرهای 100 درصدتست شده با کیفیت بسیار بالا


1750 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر بامیه قرمز کبود (Red Burgundy Okra Seeds)

بذر بامیه قرمز کبود (Red Burgundy Okra Seeds)

ارگانیک
گیاه تا ارتفاع 120 سانتی‌متری رشد می‌کند.
خوشه‌های آن قرمز کبود هستند.
این خوشه‌ها تا طول 15 سانتی‌متر رشد می‌کنند.
بین 55 تا 60 روز زمان رسیدن آن‌ها طول می‌کشد.
این واریته در اکثر نواحی آمریکا رشد می‌کند اما نمی‌تواند سرما را تحمل نماید.
احتمالاً یا عاشق بامیه هستید و یا از آن نفرت دارید، اما در هر دو صورت بامیه‌ی کبود قرمز یک نمونه‌ی دوست‌داشتنی و شکیل است که می‌توانید در باغ بکارید. احتمالاً بامیه را سبز تصور می‌کنید؟ چه نوع بامیه‌ای قرمز است؟ همان‌طور که نام گیاه نشان می‌دهد، این گیاه میوه‌های اژدر شکل و با اندازه‌ی 5 الی 13 سانتی‌متر را می‌دهد که قرمزرنگ هستند، اما آیا بامیه‌ی قرمز خوردنی است؟ ادامه‌ی مقاله را بخوانید تا همه چیز را در مورد پرورش بامیه‌ی قرمز متوجه شوید.
چه نوع بامیه‌ای قرمزرنگ است؟
بامیه که بومی کشور اتیوپی است، تنها عضوی از خانواده‌ی پنیرک (شامل کتان و ختمی) محسوب می‌شود که میوه‌ی آن خوردنی می‌باشد. در دیدگاه کلی، خوشه‌های بامیه سبز هستند و عمدتاً در رژیم‌ غذایی افراد جنوبی مورد استفاده قرار می‌گیرند. اما بامیه‌ی کمبود قرمز یک عضو نسبتاً جدید است که توسط لئون رابینز از دانشگاه کلمسون تولیدمثل و در سال 1983 معرفی گردید. البته واریته‌های دیگری از بامیه هم به رنگ قرمز هستند که در میانشان می‌توان به «مخمل قرمز» و بامیه‌ی کوتوله‌ی قرمز به نام «لوسی کوچک» اشاره نمود.
بنابراین با بازگشت به سوال «آیا بامیه‌ی قرمز خوردنی است؟»، باید بگویم که بله، درواقع به غیر از رنگ، خیلی تفاوتی میان بامیه‌ی سبز و قرمز نیست. سرانجام زمانی که بامیه‌ی قرمز می‌پزد، رنگدانه‌های قرمز خود را از دست داده و دوباره به همان رنگ سبز تبدیل می‌شود.

بامیه

 آموزش پرورش بامیه‌ی قرمز

4-6 هفته پیش از آخرین تاریخ سرما، گیاه را در محیط داخلی بکارید یا اینکه 2-4 هفته پس از آخرین تاریخ قابل انتظار برای سرمازدگی مستقیماً آن را در محیط بیرون بکارید. امکان دارد جوانه‌زنی بذرهای بامیه به سختی اتفاق بیافتد. به منظور تسهیل فرایند، یا به آرامی پوسته‌ی بیرونی را با ناخن‌گیر بشکافید یا یک شب آن‌ها را در آب بخیسانید. جوانه‌زنی باید طی 2 الی 12 روز اتفاق بیافتد.
بذرها را با فاصله‌ی 5 سانتی‌متر در خاک قرار دهید و هریک از آن‌‎ها را 1.5 سانتی‌متر در خاک فرو کنید. حتماً با استفاده از مقدار زیادی کمپوست خاک را تقویت نمایید، زیرا بامیه مصرف غذایی زیادی دارد.
زمانی که کلیه‌ی احتمالات سرمازدگی از بین رفتند، خاک گرم شد و دمای محیط حداقل به 20 درجه‌ی سانتی‌گراد رسید، جوانه‌ها را به مکان جدید انتقال دهید. گیاهان جدید را با فاصله‌ی 15 الی 20 سانتی‌متری بکارید.


وزن 0,01 گرم
درجه بندی کاشت

آسان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر بامیه قرمز کبود (Red Burgundy Okra Seeds)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.