بذر کاکتوس آیلوسترا آرچیبونگیانا | Aylostera archibuingiana seeds

کد محصول: A3-093
دسته بندی: ,

ویژگی ها:

 • یکی از کاکتوسهای کمیاب کروی زیبا از خانواده آیلوسترا ها
 • نام دیگر  Rebutia fiebrigii archibuingiana کاکتوس تاج
 • از کاکتوسهای محبوب و کمیاب سرده‌ی ربوتیا
 • گلدهی بسیار فراوان رنگ زیبای نارنجی و زرد
 • تیغ های جالب این کاکتوس زیبا ی کروی از ربوتیا ها
 • خرید برای پک های خانگی  و پک های تجاری یا عمده
 • بذرهای با کیفیت وارد شده از شرکت معتبر دنیا در آلمان

3750 تومان24900 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر کاکتوس آیلوسترا آرچیبونگیانا | Aylostera archibuingiana seeds | Rebutia fiebrigii archibuingiana

 • بذر کاکتوس آیلوسترا آرچیبونگیانا | Aylostera archibuingiana seeds | Rebutia fiebrigii archibuingiana
 • خانواده: کاکتوس
 • اصالت و زیست‌بوم: بولیوی
 • نامهای دیگر:
  Rebutia fiebrigii (Gürke) Britton & Rose in L.H.Bailey & L.H.Bailey
  Aylostera fiebrigii (Gürke) Backeb. in Backeb. & F.M.Knuth
  Echinocactus fiebrigii Gürke
  Echinorebutia fiebrigii (Gürke) Frič & Kreuz.
 • پیش مقدمه ای از کاکتوس های ربوتیا ها:
  ربوتیا سرده‌ای از خانواده‌ی کاکتوس است که مقیم کشورهای بولیوی و آرژانتین می‌باشد. آن‌ها معمولاً کاکتوس‌های کوچک و بسیار رنگارنگی هستند که شکل کروی به خود می‌گیرند و آزادانه گل‌های بزرگی را نسبت به بدنه‌شان تولید می‌کنند. آن‌ها هیچ دنده‌ی متمایز و قابل مشاهده‌ای ندارند، اما برآمدگی‌های کوچک به صورت منظم روی کاکتوس چیده شده‌اند. کاشت آن‌ها را نسبتاً آسان می‌دانند و می‌توانند مقدار زیادی دانه ایجاد کنند که به صورت آزادانه در کنار گیاه والد جوانه می‌زنند.
  محدوده‌های این سرده در حال حاضر مشخص نیست. به صورت ویژه می‌توان به گنجاندن یا عدم لحاظ کردن دسته‌های آیلوسترا، سینتیا، سالکوربوتیا و وینگارتیا در آن اشاره نمود. در منابع مختلف اعداد متفاوتی را به عنوان تعداد گونه‌های لحاظ شده در این سرده ذکر کرده‌اند

منبع

Rebutia-fiebrigii-archibuingiana

 توصیف کاکتوس آیلوسترا آرچیبونگیانا | Aylostera archibuingiana | Rebutia fiebrigii archibuingiana

سرده‌ی ربوتیا که در زبان عامیانه آن را کاکتوس تاج می‌نامند، شامل تعدادی از محبوب‌ترین و سهل‌الوصول‌ترین کاکتوس‌ها می‌شود که همین امر باعث می‌شود آن را گزینه‌ی مناسبی برای مبتدی‌ها بدانیم. این گیاهان به صورت بومی در مناطق مرتفع آمریکای جنوبی یافت می‌شوند، زمانی که به صورت خوشه‌ای و گروهی در کوهستان‌ها موجود هستند. آن‌ها به صورت مداوم شکوفه زده و جوانه‌هایی را بیرون می‌دهند، بنابراین حتی گیاهی که عمرش دو یا سه سال بیشتر نیست هم خوشه‌ی جذابی از گیاهان کوچک را شکل می‌دهد.
این گل‌ها معمولاً از پایه‌ی گیاه یا در میان گیاهان جداگانه‎‌ی داخل یک خوشه شکل می‌گیرند. از نظر کاشت، آن‌ها خیلی سختگیر نیستند و نور روشن و رطوبت سبک را ترجیح می‌دهند.

Aylostera archibuingiana

عکس بسیار زیبا از کاکتوس آیلوسترا آرچیبونگیانا | Aylostera archibuingiana | Rebutia fiebrigii archibuingiana

شرایط پرورش:

نور: ربوتیا در نور روشن و گستره‌ای از شرایط رشد می‌کند. بسیاری از گونه‌ها می‌توانند در طیف سایه‌ی مقطعی تا نور کامل آفتاب به درجه‌ی رشد برسند. درهرحال از آنجایی که این کاکتوس در دسته‌ی گونه‌های کوهستانی محسوب می‌شود، خیلی به دمای بالا علاقه نداشته و باید از آن اجتناب نمود.
آب: در طول فصل رشد (بهار و تابستان)، اجازه دهید که مخلوط خاک گیاه کاملاً خشک شود و سپس اقدام به آبیاری کامل نمایید. در زمستان از آبیاری اجتناب کنید.
خاک: یک مخلوط خاک کاکتوس غنی و دارای تخلیه‌ی سریع برای آن ایدئال است.
کود: در طول فصل رشد، از مخلوط کود مخصوص کاکتوس برای تغذیه بهره بگیرید. در طول دوره‌ی رکود و استراحت زمستانی تغذیه را قطع کنید.
تکثیر
کاکتوس ربوتیا می‌تواند به راحتی از طریق قلمه تکثیر شود. این قلمه‌ها به صورت آماده در خوشه‌های گیاه و قسمت پایه‌ی گیاه مادر قابل جداسازی هستند.
هنگامی که گیاهتان به اندازه‌ی قابل قبولی رسید و چندین شاخه‌ی فرعی تولید کرد، با دقت آن شاخه‌ها را جدا کرده و چند روز آن‌ها را روی حوله‌ی کاغذی بگذارید تا خشک شوند. بسته به اندازه‌ی ناحیه‌ی برش، مقداری پینه روی سطح بریده‌ی کاکتوس شکل خواهد گرفت. هنگامی که پینه شکل گرفت، گیاه را داخل گلدان جدید و مخلوط خاک تازه قرار دهید. سپس گلدان را در منطقه‌ای گرم بگذارید تا ریشه‌ها شکل بگیرند.
هنگامی که گیاه جا افتاد، می‌توانید آن را به یک گلدان معمولی انتقال دهید.

تعویض گلدان:

تعویض گلدان از لازمه‌های پرورش ربوتیا است و ترجیحاً توصیه می‌شود این کار را در فصل گرم انجام دهید. به منظور تعویض گلدان کاکتوس، مطمئن شوید که خاک پیش از تعویض گلدان خشک است و سپس گلدان را به آرامی جدا کنید. خاک قدیمی را از روی ریشه‌های کاکتوس تکان داده و مطمئن شوید که هرگونه ریشه‌ی پوسیده یا مرده طی این فرایند جدا شود. بر روی هرکدام از برش‌ها قارچ‌کش بزنید. گیاه را در گلدان جدید گذاشته، خاک مخصوص را داخل آن بریزید و در حین فرایند ریشه‌ها را در سرتاسر خاک توزیع نمایید. گیاه را به مدت یک هفته به حال خود بگذارید تا خشک شود و در ادامه خیلی سبک آبیاری کنید تا خطر پوسیدگی ریشه کاهش پیدا کند.

نکات پرورش:

اگر توانایی پرورش کاکتوس و ساکولنت را به صورت موفق دارید، احتمالاً در پرورش ربوتیا هم به مشکل خاصی برنخواهید خورد.
نیازمندی‌های نور و آب آن‌ها همانند بسیاری از گونه‌های کاکتوس‌هاست. باید در زمستان یک دوره‌ی استراحت را فراهم کنید تا شکوفه‌دهی بهتری داشته باشند. آبیاری باید با دقت انجام شود و بین هر دو مقطع آبیاری اجازه‌ی خشک شدن کامل را به خاک بدهید. لازم است که کاکتوس به مدت طولانی در معرض رطوبت یا بسترهای آبی قرار نگیرد. هیچ‌گاه اجازه ندهید که کاکتوس در ظرف آب قرار گیرد. برای داشتن بهترین نما، به جای اینکه جوانه‌هایتان را قلمه زده و تکثیر کنید، اجازه دهید که گیاه یک خوشه‌ی بزرگ را پیرامونش ایجاد کند. زمانی که گیاه شکوفه بزند، یک نمای واقعاً زیبا را مشاهده خواهید کرد. در انتها حتماً از کود در فصل رشد بهره بگیرید تا بهترین نتایج برایتان حاصل شوند.


وزن 0,01 گرم
درجه بندی کاشت

آسان

عمر

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر کاکتوس آیلوسترا آرچیبونگیانا | Aylostera archibuingiana seeds”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.