بذر کاکتوس اچینوسرئوس سینراسنس (Echinocereus cinerascens)

کد محصول: A3-057
دسته بندی: ,

ویژگی ها:

  • از سری کاکتوسهای اچینو سرئوس کمیاب
  • گل های صورتی رنگ فوق العاده زیبا
  • تخفیفات عالی برای خریدهای عمده همکاران
  • محصول کشور آلمان با قوه نامیه بسیار بالای بذرها

9000 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر کاکتوس اچینوسرئوس سینراسنس  (Echinocereus cinerascens)

بذر کاکتوس اچینوسرئوس سینراسنس  (Echinocereus cinerascens)

مترادف: ECHINOCEREUS hidalgensis

زیست‌بوم و اصالت: اصالت آن به بخش‌های مرکزی کشور مکزیک (هیدالگو، کرتارو، گواناخواتو و …) برمی‌گردد. ارتفاع رشد اصلی بین 2000 الی 2600 متر بالای سطح دریا می‌باشد.
توصیف: اکینوسرئوس سینراسنس یک کاکتوس باز است که توده‌هایی از شکوفه‌های صورتی روشن یا بنفش ایجاد می‌کند که تا 12 سانتی‌متر قطر دارند که درنهایت به میوه‌های خوردنی و خوشمزه‌ای تبدیل می‌شوند (طعم این میوه شبیه توت‌فرنگی است، کما اینکه اکینوسرئوس انگلمانی و اکینوسرئوس استرامینوس نیز این‌گونه هستند). این گیاه دارای واریته‌ها و ظواهر متغیری می‌باشد. گیاه به صورت تکه‌ای رشد کرده که هر تکه بین 60 الی 120 سانتی‌متر عرض دارد، شاخه‌هایی در پایه‌ی گیاه شکل می‌گیرند.
ساقه‌ها: نرمی، رنگ سبز کمرنگ (که در اقلیم منجمد و آفتاب کامل به قرمزی می‌زنند)، ظاهر استوانه‌ای و ارتفاع 10 الی 30 سانتی‌متری (به ندرت تا 60 سانتی‌متر) از ویژگی‌های آن محسوب می‌شود.
دنده‌ها: بین 5 الی 8 دنده‌ی برجسته و باز که شمایلی مشابه زگیل یا دارای لبه‌های مساوی دارند، در این کاکتوس مشاهده می‌شوند.
هاله‌ها: این هاله‌ها در سطح کاکتوس پخش بوده و دایروی هستند.
خارها: بین 7 الی 16 خار سفید یا رنگ‌پریده، مستقیم، خشن و با طول 1.5 الی 2 سانتی‌متر بر روی آن مشاهده می‌شود.
خارهای مرکزی: بین 1 الی 4 عدد که اکثراً طولی بین 2 الی 4.5 سانتی‌متر دارند.
خارهای شعاعی: بین 7 الی 10 خار که طول متغیر بین 1 الی 5.5 سانتی‌متر دارند.
گل‌ها: بزرگ و دارای شکل قیف هستند، طولشان بین 6 الی 8 سانتی‌متر و قطرشان نهایتاً 12 سانتی‌متر است، رنگشان در طیف صورتی تا بنفش قرار دارد، درحالی‌که قسمت گلویی گل‌ها زرد کمرنگ، کرم یا سبز می‌باشد. آن‌ها از هاله‌های جانبی نشات می‌گیرند. ساقه‌ی گل بسیار کوتاه بوده، تیز است و سرشار از کرک‌های ریز می‌باشد.

کاکتوس اچینوسرئوس سینراسنس

 نکاتی از پرورش

کاشت و تکثیر: اکینوسرئوس سینراسنس یک کاکتوس با رشد ساده است که برای کاشت در گلدان‌های آویز و گلدان‌های معمولی مناسب است. این کاکتوس عمدتاً به خاطر گل‌هایش کاشته می‌شود. آن را می‌توان در میان گونه‌های با پرورش ساده به حساب آورد.
نرخ رشد: این گیاه دارای رشد نسبتاً سریع بوده و به سادگی گل می‌دهد. در شرایط مناسب، توده‌های بزرگی از گل بر روی گیاه تشکیل می‌شود.
خاک: مخلوط استاندارد از خاک بسیار متخلخل را می‌پسندد. کمپوست دارای pH پایین را ترجیح می‌دهد و از بستری که آهک زیادی دارد پرهیز نمایید. در غیر این صورت رشد کاملاً متوقف خواهد شد.
تعویض گلدان: از گلدان دارای زه‌کشی خوب بهره بگیرید.
آبیاری: در حدفاصل ماه‌های فروردین تا آبان به آبیاری متوسط الی زیاد دارد، اما آبیاری بیش از حد انجام ندهید (خطر پوسیدگی). در زمستان آن را خشک نگه دارید.
کودرسانی: آن را با استفاده از کود دارای پتاسیم بالا در تابستان تغذیه کنید.
جان‌سختی: در برابر سرما مقاوم است البته اگر خشک نگه داشته شود. برای دوره‌ی زمانی کوتاه می‌تواند دمای منفی 5 درجه را تحمل کند. این کاکتوس به دوره‌ی استراحت خنک در زمستان نیاز دارد تا بتواند گل‌های فراوان تولید کند. بدون این دوره‌ی خنک در زمستان، گیاه نمی‌تواند شکوفه‌های زیادی را تولید کند. در صورتی که شرایط درونی فراهم باشد، امکان گل دادن آن وجود دارد.
قرار گرفتن در معرض آفتاب: این گیاه می‌تواند موقعیت‌های بسیار روشن را تحمل کند، اما نور آفتاب فیلترشده یا سایه‌ی بعدازظهر را در حین داغ‌ترین روزهای تابستان ترجیح می‌دهد. در شرایطی که نور زیاد باشد رنگش به برنزی تغییر می‌کند که در این شرایط گل و خار بیش از معمول تولید می‌کند.
بیماری‌ها و آفات: این کاکتوس می‌تواند تعدادی از حشرات را به خود جلب کند، اما گیاهانی که شرایط خوبی دارند قاعدتاً عاری از هرگونه آفت می‌مانند، علی‌الخصوص اگر در مخلوط خاک معدنی پرورش داده شده و از تهویه و نور خورشید کافی بهره بگیرند. درهرحال مواظب عنکبوت‌های قرمز و شپشک باشید.


وزن 0,1 گرم
درجه بندی کاشت

آسان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر کاکتوس اچینوسرئوس سینراسنس (Echinocereus cinerascens)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.