بذر کاکتوس دم سگی یا اچینوسرئوس پنتالوفوس | Echinocereus pentalophus procumbens

کد محصول: A3-086
دسته بندی: ,

ویژگی ها:

 • کاکتوس دم سگی یا کاکتوس انگشت بانو
 • نامهای رایج Lady Finger Cactus, Dog Tail, Alicoche
 • گل صورتی بزرگ یکی از زیباترین ها در انواع اچینوسرئوس
 • ساقه‌های رونده مناسب برای سبدآویز
 • واریته  کمیاب Echinocereus pentalophus subs. procumbens
 • خرید برای پک های خانگی  و پک های تجاری یا عمده
 • بذرهای با کیفیت وارد شده از شرکت معتبر دنیا در آلمان

3300 تومان20000 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر کاکتوس دم سگی یا  اچینوسرئوس پنتالوفوس |  Echinocereus pentalophus subs. procumbens

بذر کاکتوس دم سگی یا  اچینوسرئوس پنتالوفوس |  Echinocereus pentalophus subs. procumbens

 • خانواده: کاکتوس
 • اصالت و زیست‌بوم: از ریو گرانده در تگزاس تا نیومکزیکو و نهایتاً تامالیپاس از کشور مکزیک به عنوان زیست‌بوم گیاه محسوب می‌شود.
 • نامهای رایج انگلیسی یا لاتین: Lady Finger Cactus, Dog Tail, Alicoche  انگشت بانو، دم سگی و آلیکوچه
 • نامهای دیگر:
  Echinocereus pentalophus (DC.) H.P.Kelsey & Dayton
  Cereus pentalophus DC.
  Cereus pentalophus var. radicans DC.
  Cereus pentalophus var. simplex DC.
  Cereus pentalophus var. subarticulatus

منبع

Echinocereus-pentalophus

 توصیف کاکتوس دم سگی یا  اچینوسرئوس پنتالوفوس |   Echinocereus pentalophus procumbens

کاکتوس دم سگی یا  اچینوسرئوس پنتالوفوس |   Echinocereus pentalophus procumbens به واسطه‌‌ی ساقه‌هایی که روی زمین افتاده‌اند در خیلی از نقاط با نام کاکتوس د دم سگی یا کاکتوس انگشت بانو نیز نامیده می شود این واریته نازک‌تر از سایرین واریته ها می باشد  همچنین کاکتوس دم سگی یا  اچینوسرئوس پنتالوفوس |   Echinocereus pentalophus procumbens انشعاب تولید می‌کند و رنگ سبز پررنگ‌ به همراه 4 الی 5 دنده دارد. این کاکتوس به ازای هر هاله بین 5 الی 7 خار دارد. زمانی که شکوفه بدهد، یکی از برتریهای این گونه بخاطر گلهای منحصر بفرد آن است که به جرات میتوانم عرض کنم که نظیر آن در سرده‌ی اچینوسرئوس به ندرت یافت می‌شود.

Echinocereus_pentalophus گل
عکس : گلهای بسیار زیبای کاکتوس  Echinocereus pentalophus procumbens 

نحوه‌ی رشد: این کاکتوس سرتاسر مرتع را پر کرده و ساقه‌های انگشت مانند و شلوغ دارد. گیاهان جاافتاده می‌توانند به ارتفاع 20 و عرض 100 سانتی‌متر برسند.
ساقه‌ها: می‌توان گفت که تقریباً روی زمین افتاده و از قسمت بالای خاک شروع به تولید انشعاب می‌کنند. رنگ آن‌ها قرمز-بنفش بوده و رنگی متمایل به سبز تیره دارد. ساقه‌های این کاکتوس ضعیف بوده و قطری حدود 2 سانتی‌متر دارند.
دنده‌ها: بین 4 الی 5 دنده با برآمدگی‌های کوچک مشاهده می‌شوند.
خارهای مرکزی: صفر الی 1 عدد خار مرکزی مشاهده می‌شود.
خارهای شعاعی: بین 5 الی 7 عدد خار کوتاه، قهوه‌ای، زرد، برنزی یا خاکستری مشاهده می‌شوند که معمولاً سفت و صاف هستند.
گل‌ها: این گل‌ها عظیم بوده و تا 12 سانتی‌متر طول دارند. رنگشان صورتی یا ارغوانی بوده و معمولاً گلویی به رنگ سفید متمایز دارند که می‌تواند گیاه را پنهان کند.
میوه‌ها: سبز هستند و پالپ سفیدرنگ دارد. گیاه 3-4 ماه پس از گل دادن شروع به میوه‌دهی می‌کند.
کاشت و تکثیر: اچینوسرئوس پنتالوفوس کاکتوسی است که به راحتی پرورش داده می‌شود و برای گلدان‌های آویز و معمولی مناسب است. این کاکتوس عمدتاً به خاطر گل‌هایش کاشته می‌شود. آن را در میان ساده‌ترین گونه‌ها برای کاشت، گل دادن و تکثیر نام می‌‎برند.
نرخ رشد: این گیاه رشد نسبتاً سریعی دارد و از گونه‌هایی با فرایند گل‌دهی ساده است که می‌تواند با حصول بهترین شرایط، توده‌های بزرگی را ایجاد کند.
خاک‌ها: این کاکتوس به خاک استاندارد کاکتوس با تخلخل بالا علاقه دارد. کمپوست pH پایین را ترجیح می‌دهد. از بسترهای آهکی دوری می‌کند؛ در غیر این صورت رشد کاملاً متوقف خواهد شد.
تعویض گلدان: از گلدان دارای زه‌کشی خوب بهره بگیرید.

Echinocereus_pentalophusدفورمه
عکس: کاکتوس Echinocereus_pentalophus نوع دفورمه شده آن که به ندرت میتوان یافت

آبیاری: نیاز به آبیاری متوسط و نسبتاً زیاد دارد، البته در این کار افراط نکنید (مشکل پوسیدگی). آن را در زمستان خشک نگه دارید.
کودرسانی: از کود دارای پتاسیم بالا در فصل تابستان بهره بگیرید.
جان‌سختی: این گیاه در برابر سرمازدگی نسبتاً مقاوم است، البته اگر در طول فصل سرما خشک نگه داشته شود (مقاوم تا دمای منفی 5 درجه به مدت کوتاه). این کاکتوس نیاز به دوره‌ی استراحت زمستانی دارد تا بتواند گل‌های فراوان تولید کند. بدون این دوره، معمولاً غنچه به تعداد بالا تولید نخواهد شد. اگر شرایط مناسب باشد، کاکتوس می‌تواند در محیط داخلی گل بدهد.
نور آفتاب: این گیاه می‌تواند موقعیت‌های بسیار روشن را تحمل کند، اما در گرم‌ترین مقاطع سال از نور فیلترشده‌ی آفتاب یا سایه‌ی بعدازظهر لذت می‌برد. در محیط داخلی نیز نور روشن و مقداری آفتاب مستقیم نیاز دارد. زیر نور شدید رنگ آن برنزی خواهد شد و در این شرایط تولید گل و خار به میزان بالا را موجب خواهد شد.

تیغ ها و خارهای اچینوپسیس
عکس: کاکتوس  Echinocereus pentalophus procumbens بسیار زیبا

بیماری‌ها و آفات: این کاکتوس می‌تواند تعدادی از حشرات را به خود جلب کند، اما گیاهانی که شرایط خوبی دارند قاعدتاً عاری از هرگونه آفت می‌مانند، علی‌الخصوص اگر در مخلوط خاک معدنی پرورش داده شده و از تهویه و نور خورشید کافی بهره بگیرند. درهرحال مواظب عنکبوت‌های قرمز و شپشک باشید.
تکثیر: از طریق بذر یا (معمولاً) به صورت قلمه تکثیر می‌شود. ساقه‎های این کاکتوس انشعابات زیادی را تولید کرده و خیلی زود انبوهی از شاخه‌ها را تولید می‌کند. ساده‌ترین راه برای تکثیر این است که یک قطعه از ساقه را در تابستان جدا کنید، بگذارید چند روزی خشک شود و سپس آن را در گلدان بکارید. صرفاً آن‌ها را بدون هیچ‌گونه کمک و پشتیبانی روی خاک گذاشته و شروعی دوباره خواهید داشت.


وزن 0,01 گرم
درجه بندی کاشت
عمر

2 دیدگاه برای بذر کاکتوس دم سگی یا اچینوسرئوس پنتالوفوس | Echinocereus pentalophus procumbens

 1. مشتری

  سلام.میشه بگید وجود قارچ کش برای پرورش کاکتوس حتما واجبه؟ بدون اون رشد نمیکنه؟من امروز چهارنوع بذر از سایتتون خرید کردم ولی خیلی میترسم درنیاد هیشکدومش????????

  • مشتری

   درود خدمت شما در کاکتوسها تقریبا قارچ کش لازم می باشد.میتوانید قبل از کاشت بذرها برای درصد بالای اطمینان بستر را ماگروفر قرار دهید در صفحه اصلی سایت در قسیمت آخرین آموزش ها /آموزش و نحوه کاشت بذر کاکتوس کامل نوشته ایم حتما مطالعه کنید حدود 3تا 5دقیقه در ماکروفر بستر ضدعفونی ئو گرما بدید هر بار این کار را انجام دهید دوباره خوب بهم بزنید خاک رو مجددد گرما بدید تا کامل بستر ضدعفونی و باکتری ها از بین بروند  سپس صبر کنید تا سرد شود

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.