بذر گیاه آپارتمانی گندمی یا سنجاقی (Chlorophytum )

کد محصول: A21-038

ویژگی ها:

گیاه آپارتمانی گندمی یا سنجاقی (Chlorophytum ) در تمام آپارتمانها امروزه دیده می شود و این بخاطر این است که طریقه نگاهداری آن بسیار ساده بوده و علاوه بر این جز گیاهان تصفیه هوا نیز شمرده می شود و با داشتن آن 100 درصد در منزل هوای پاکی را خواهید داشت

95 تومان

ناموجود

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان

بذر گیاه آپارتمانی گندمی یا سنجاقی (Chlorophytum )

گیاه گندمی با  نام علمی CHLOROPHYTUM COMOSUM از خانواده مارچوبگان  و بومی مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری آفریقا، استرالیا، آسیا می باشد این گیاه همیشه سبز می باشد و تا حالا بالغ بر 200 گونه از این گیاه شناخته شده است این گیاه بسیار زیبا با نام های سنجاقی، برگ گندمی، عنکبوت پیچک، گیاه عنکبوتی (Spider Plant)، کلروفیتوم Chlorophytum  Ribbon Plant, Airplane Plant,  شناخته می شود.

این گیاه بسیار زیبا با نام های گیاه سنجاقی، گیاه برگ گندمی،گیاه عنکبوت پیچک، گیاه عنکبوتی (Spider Plant)، کلروفیتوم Chlorophytum Ribbon Plant, Airplane Plant, شناخته می شود.

از نظر ظاهری برگ های دراز خنجری نرم داشته که ارتفاع برگ های معمولا 20 الی 25 سانتی متر می رسد در بعضی از گونه ها این برگ ها خط دار می باشد.گل دهی این گیاه در تابستان بوده در زمان گلدهی خوشه ای به ارتفاع 120 سانتی متر رشد کرده که گلدهی می کند توجه نمایید که گلهای این گیاه به رنگ سفید بوده و واقعا زیبا می باشد .و در همان خوشه درانتها گیاهچه های کوچک رشد میکند که با قرار دادن آن در خاک تولید گیاه دیگر می کند.

در زمان گلدهی خوشه ای به ارتفاع 120 سانتی متر رشد کرده که گلدهی می کند توجه نمایید که گلهای این گیاه به رنگ سفید بوده و واقعا زیبا می باشد .و در همان خوشه درانتها گیاهچه های کوچک رشد میکند که با قرار دادن آن در خاک تولید گیاه دیگر می کند.

خاصیت تصفیه کنندگی هوای گیاه گندمی

این روزها هوای کثیف کلان شهرهای بزرگ خصوصا تهران شده یک معظل جدی!.این مشکل بسیار جدی تا حدی پیش رفته که مشکلاتتنفسی برای عموم ایجاد کرده .حتما پیامک های تبلیغاتی بسیاری دیدید که تبلیغات دستگاههای تصفیه هوا تبلیغ می کنند ولی تا حالادر مورد گیاهان همچین چیزی ندیده اید.! گیاهان تصفیه کننده هوا با نفس کشیدن خود تولید هوای پاک میکنندیا بطور علمی تر فتوسنتزتولید میکنند. همچنین گیاهان با تولید رطوبت در تنفس شما راحتیایجاد کده و برای افرادی که در منزل کودک دارند مفید می باشد یابطور علمی تر فتوسنتز تولید می کنند.یکی از این گیاهان تصفیه کننده هوا گیاه گندمی یا سنجاقی می باشد.در نظر داشته باشید از نکات قابل توجه این گیاه سازگار بودن با آب و تراریوم می باشد و میتوانید در آب ریشه را قرار دهید مثل بامبو !و در تراریوم نیز قابلیت سازگاری عالی را دارد.

خاصیت تصفیه کنندگی هوای گیاه گندمی این روزها هوای کثیف کلان شهرهای بزرگ خصوصا تهران شده یک معظل جدی!.این مشکل بسیار جدی تا حدی پیش رفته که مشکلاتتنفسی برای عموم ایجاد کرده .حتما پیامک های تبل

نگهداری و پرورش گیاه گندمی

در مورد خاک مخلوطی از خاك باغچه و ماسه، خاك مناسب رشد این گیاه می باشد. از نظر نور دهی این گیاه بهترین مکان برای رشد نور فیلتر شده یا همان پشت پنجره می باشد دمای 18 درجه سانتی گراد بهترین دما برای رشد این گیاه می باشد، آبیاری و آب دهی گیاه گندمی باید متوسط باشد دقت کنید در آبیاری افراط نکنید چون باعث فاسد شدن ریشه می شود (خیلی از مواقع این مشکل دیده شده که بخاطر آبدهی زیاد از حد میب اشد)اگر مراقبت های لازم را در مورد این گیاه رعایت کنید این گیاه جزو سریع الرشد ترین گیاه ها می باشد.

نگهداری و پرورش گیاه گندمی در مورد خاک مخلوطی از خاك باغچه و ماسه، خاك مناسب رشد این گیاه می باشد. از نظر نور دهی این گیاه بهترین مکان برای رشد نور فیلتر شده یا همان پشت پنجره می باشد دمای 18 درجه سانتی گراد بهترین دما برای رشد این گیاه می باشد،

تکثیر و کاشت گیاه گندمی

تکثیر این گیاه از طریقه گیاهچه های کوچک و بذر می باشد.در زمان تولید گیاهچه به آرامی  از گیاه مادری جدا کرده آن را در آب قرار دهید تا ریشه بزند سپس به خاک انتقال دهید.حتی میتوانید گیاه را بدون جدا کردن در خاک قرار داده و بعد از ریشه زدن از گیاه مادری جدا کنین ولی در کل من خودم با روش اول همیشه جواب گرفتم .

https://en.wikipedia.org/wiki/Chlorophytum_comosum

https://en.wikipedia.org/wiki/Chlorophytum

//www.ourhouseplants.com/plants/spiderplant

وزن 0,1 گرم
عمر

چند ساله

درجه بندی کاشت

4 دیدگاه برای بذر گیاه آپارتمانی گندمی یا سنجاقی (Chlorophytum )

 1. محمد امین گنجعلی

  اه چرا هر گلی باز میکنیم موجود نیست ؟؟؟؟؟؟؟

  • ناشناس

   عرض درود.بذرهای گل های فروشگاه گاها موجود و ناموجو می باشد همان بذری که موجود است گاها میبینید ناموجود می شود میتوانید انچه در سایت هست را خریداری کنید

 2. مریم

  سلام من برای تکثیر این گل یکی از گیاهچه هارو از گیاه اصلی جدا کردم (با ساقش) و در آب گذاشتم ولی نگرفت!! حالا یکی دیگه رو توی خاک گذاشتم بعد از چه مدت باید از گیاه اصلی جداش کرد؟

  • ناشناس

   در خاک کوکو پیت قرار دهید بطور یقین ریشه دار میشوند معمولا یک ماهی زمان میبرد تا ریشه دهی کنند

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.