بذر اسطوخودوس باندرا F1 پن آمریکن | Lavandula Stoechas Bandera

کد محصول: A21-130

ویژگی ها:


 • گیاه اسطوخودوس یا اسطوقدوس یا لاواندولا
 • واریته کمیاب باندرا Bandera
 • رنگهای صورتی Pink | ارغوانی Purple
 • گیاه به‌صورت فشرده رشد کرده و شاخ‌وبرگ زیادی تولید می‌کند
 • گل‌ها به‌ صورت زیاد رشد کرده و گیاه را می‌پوشانند
 • دوره‌ی گل‌دهی طولانی با برداشت مجدد
 • بذرهای  با کیفیت(F1) از شرکت معتبر پن آمریکن آمریکا


9900 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر اسطوخودوس باندرا F1 پن آمریکن | Lavandula Stoechas Bandera

 • نام علمی: Lavandula stoechas
 • خانواده:  نعنانیان Lamiaceae
 • ارتفاع گیاه: 18-23 سانتی‌متر
 • عرض: 25-30 سانتی‌متر
 • رنگهای صورتی Pink | ارغوانی Purple
 • مکان قرار گیری گیاه: نور کامل آفتاب
 • نامهای دیگری که این گیاه خوانده می شود :اسطوقدوس، لاواندر، لاواندولا
 • نوع بذر:  بذر خام از شرکت معتبرپن آمریکن آمریکا
 • یک پیشرفت خارق‌العاده در پرورش محصول! اولین بذر با کیفیت حرفه‌ای از اسطوخدوس که در قیاس با گونه‌های گیاهی، کیفیت قابل توجهی را تولید می‌کند.
 • این گیاه به‌صورت فشرده و جمع‌وجور رشد کرده و شاخ‌وبرگ زیادی تولید می‌کند.
 • گل‌ها به‌صورت سنگین رشد کرده و گیاه را می‌پوشانند.
 • پنجره‌ی برداشت آن کوتاه است.
 • دوره‌ی گل‌دهی طولانی و قابلیت پاک‌سازی شخصی دارد و گل‌های ثانویه هم به‌خوبی روی آن رشد می‌کنند.
 • در باغ هم به همان شکل فشرده و جمع‌وجور رشد می‌کند.

منبع

Lavandula-Stoechas-Banera-Pink

Lavandula Stoechas Banera Pink

Lavandula-Stoechas-Banera-Purple

Lavandula Stoechas Banera Purple


توضیحات تکمیلی اسطوخودوس:

با توجه به ویژگی‌های گیاهی و معطر و همچنین چهره‌ی زیبا، تقاضا برای لواندر رو به افزایش است.
لواندر انگلیسی رایج‌ترین لواندر پرورش‌یافته است، اما لاوندر اسپانیایی دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی می‌باشد که آن را از سایرین جدا می‌کند. آن‌ها به‌واسطه‌ی گل‌های زیبا و بسیار معطرشان، به‌سادگی شناخته می‌شوند.
اخیراً Kieft Seeds در زمینه‌ی تولید محصول پیشرفت کرده و اسطوخدوس باندرا را پرورش داده است. آن را اولین لواندر اسپانیایی جمع‌وجور در بازار می‌دانند که از طریق بذر پرورش می‌یابد. این گیاه شاخه‌های زیادی تولید کرده و شکوفه‌های بسیار زیادی دارد که تقریباً سرتاسر شاخ‌وبرگ نقره‌ای-سبز جذاب محصول را می‌پوشانند. شاخه‌ی گل دارای گل‌هایی به رنگ بنفش تیره-ارغوانی بوده و برگچه‌های بنفش زیبایی در بالای گل‌آذین‌ها شکل می‌گیرند.
لواندر اسپانیایی در موقعیت‌های با نور کامل آفتاب بهترین رشد را داشته و می‌تواند بهتر از سایر انواع اسطوخدوس حرارت و رطوبت را تحمل نماید.
لاوندر باندرا پشته‌های فشرده و جذابی با ارتفاع 18 الی 24 سانتی‌متر و عرض 25 الی 30 سانتی‌متر تولید می‌کند که با افزایش سن باز نمی‌شوند. گل‌آذین‌های زیبا و بالدار در اواخر بهار ظاهر شده و در تابستان به‌خوبی دوام می‌آورند. گل‌ها خودشان را پاک کرده و گیاهان شکوفه‌های ثانویه‌ی معطری را ایجاد می‌نمایند.
این لواندر کوچک و گل‌دار برای تولید در گلدان‌های کوچک یا گلدان‌های ترکیبی مناسب می‌باشد.
یکی دیگر از ویژگی‌های جالب توجه اسطوخدوس این بوده که چندان برای خرگوش‌ها و گوزن‌ها جالب نیست و زمانی که جا افتاد می‌تواند خشک‌سالی را تحمل کند.

لواندر فرانسوی کوتاه‌قد را از طریق بذر پرورش دهید. هم‌اکنون پرورش لواندر فرانسوی زیبا از طریق بذر بسیار ساده بوده و هزینه‌ی زیادی ندارد. از همه مهم‌تر «باندرا» فشرده رشد کرده و ارتفاع آن در حد 20-30 سانتی‌متر می‌ماند، بنابراین در پاسیو یا گلدان هم شمایل جالبی خواهد داشت. رایحه‌ی این محصول تند بوده و مقداری اعتیادآور است.
نکته‌ی خوردنی: برخی از بخش‌های این گل خوردنی هستند.

دما و زمان‌بندی

اسطوخدوس باندرا گیاهی است که در سال اول گل می‌دهد و می‌توان به‌آسانی برنامه‌ریزی شکوفه‌دهی آن برای اولین فصل رشد را انجام داد. خنک‌سازی بذر ذر زمان جوانه‌زنی موردنیاز نیست و در مناطق سردتر هم نباید بگذارید به فصل زمستان بکشد، توصیه می‌شود با کاهش دما از 4 درجه، از محافظ سرما برای آن بهره بگیرید.
باندرا محصول روزهای طولانی است و اگرچه در روزهای کوتاه‌تر هم محصول می‌دهد، اما شکوفه‌های یکنواخت‌تر و سریع‌تر در روزهای طولانی (بالای 14 ساعت) ظاهر می‌شوند. پرورش آن‌ها در روزهای کوتاه موجب افزایش زمان گل‌دهی و کاهش تعداد شکوفه‌های تولیدی توسط محصول می‌شود. برای بهبود بیشتر کیفیت گیاه و افزایش تعداد گل‌های تولیدی، باندرا را تحت شدت نور زیاد (بیش از 4000 فوت-شمع) پرورش دهید.
برای بهترین کیفیت و بزرگ‌ترین گل‌ها، لاواندولا اسپانیایی را تحت شرایط خنک با دمای ایدئال 12 تا 15 درجه در شب و 18 الی 20 درجه در روز پرورش دهید. در این دماها، باندرا پس از تعویض گلدان به 11 الی 15 هفته برای گل‌دهی نیاز دارد.

بیماری‌ها و آفات لاواندولا:

اگرچه تعدادی حشره هستند که از اسطوخدوس تغذیه می‌کنند، اما معمولاً آن‌ها بدون آسیب جدی رشد می‌کنند. مراقب شته‌ها، زنجره‌ها، تارتنچه‌ها و مگس‌های سفید باشید. در میان این‌ها شته‌ها و مگس‌های سفید بیش از بقیه رواج دارند. چندین بیماری ازجمله لک‌های باکتریایی، بوتریت، لک‌های قارچی و تعدادی از عوامل آسیب‌رسانی به ریشه و تاج گیاه هستند که لواندر نسبت به آن‌ها آسیب‌پذیر است. بررسی مداوم برای ردیابی حشرات و بیماری‌های گیاهی توصیه می‎شود و بدین ترتیب استراتژی‌های کنترل مناسب پیش از آسیب جدی به کار گرفته خواهد شد.

خواص اسطوخودوس:

روغن اسطوخودوس یکی از روغن های گیاهی که دارای خواص زیادی برای سلامتی انسان می باشد شناخته می شود. روغن اسطوخودوس از تقطیر بخار گل های اسطوخودوس حاصل می شود. اسطوخودوس به طور طبیعی دارای عطر خوشی می باشد به همین دلیل در صنایع عطرسازی کاربرد فراوانی دارد. از جمله خواص روغن اسطوحودوس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- دفع حشرات مثل انواع پشه ها – مگس ها و…

۲- اضافه کردن مقداری روغن اسطوخودوس به بالشت خود می توانید خواب آرامش بخشی داشته باشید.

۳- رایحه خوب روغن اسطوخودوس می تواند استرس و اضطراب زندگی شهرنشینی را کاهش دهد.

۴- اضافه کردن روغن اسطوخودوس به کرم ها و پمادها می تواند برای درمان جوش و مشکلات پوستی موثر باشد.

۵- رایحه روغن اسطوخودوس باعث تحریک اخلاط مجاری تنفسی شده و باعث خروج این اخلاط از بدن می شود.

۶- روغن اسطوخودوس برای از بین بردن شپش ها و تخم آن در لابلای موها مفید می باشد.

منبع:wikipedia

روش کاشت اسطوخودوس:

آن را در سینی، گلدان و موارد مشابه پرورش دهید. کمپوست خوب را برای آن فراهم کرده و مکان پرورش را گرم و با دمای بهینه‌ی 15-18 درجه‌ی سانتی‌گراد نگه دارید. آن را در کمپوست دارای زهکشی خوب بکارید و بذر را با کمپوست بپوشانید. آن را در هر زمان از سال بکارید. جوانه‌زنی می‌تواند کند باشد. پس از کاشت، گلدان را در کیسه‌ی پلیتن محصور کرده و آن را به مدت 2 هفته در دمای 15-18 درجه قرار دهید. سپس آن را 3-6 هفته در یخچال (نه فریزر) بگذارید. سپس دوباره آن را به دمای مطلوب برای جوانه‌زنی بازگردانید. اگر جوانه‌زنی طی 6-10 هفته اتفاق نیافتاد آن را 3-6 هفته‌ی دیگر به یخچال قسمت جامیوه ای یا قسمتی مشابه (فریزر قرار ندهید) بازگردانید. در زمان حضور در یخچال دائماً آن را بازبینی کرده و زمانی که نشانه‌های جوانه‌زنی ظاهر شد، بلافاصله بذرها را بیرون بیاورید.
زمانی که جوانه‌ها به‌اندازه‌ی کافی بزرگ شدند، آن‌ها را به گلدان‌های 7.5 سانتی‌متری منتقل کنید. آن‌ها را در چارچوب سرد پرورش داده و بهار بعدی آن را به بیرون منتقل نمایید. فاصله‌ی 30 سانتی‌متری را میان جوانه‌ها در نظر گرفته و آن‌ها را زیر نور کامل آفتاب بکارید.

کاشت بذر:
باندرا می‌تواند به‌سادگی از طریق بذر تکثیر شود. پرورش‌دهندگان معمولاً در هر سلول از سینی بذر، یک بذر را می‌کارند. نور از موارد اختیاری برای جوانه‌زنی محسوب می‌شود، هرچند حضور مقداری نور در این مرحله می‌تواند مفید باشد و از میزان کش آمدن جوانه‌ها در مراحل اولیه بکاهد. می‌توانید بذرها را پس از کاشت با مقدار اندکی ورمیکولیت بپوشانید. اگر آن‌ها را خیلی عمیق بپوشانید، نرخ جوانه‌زنی‌شان کاسته خواهد شد.
در صورت دسترسی، از اتاقک جوانه‌زنی با حفظ دمای 18-20 درجه و رطوبت نسبی 95 درصد بهره بگیرید. تا زمان ظهور ریشه‌ها خاک را مرطوب نگه دارید نه به‌گونه‌ای که اشباع شود. برای اینکه طولشان زیاد نشود، پس از ظهور 15 درصد از سرریشه‌ها محصول را از اتاقک بیرون بیاورید. جوانه‌زنی 3 تا 5 روز طول می‌کشد.
پس از جوانه‌زنی بذرها، دمای خاک می‌تواند کم‌کم به 15-18 درجه کاهش بیابد. همچنین میزان رطوبت خاک را کم‌کم کاهش دهید تا ریشه‌دوانی تحریک شود. کودرسانی می‌تواند پس از ظهور برگ‌های واقعی و با اعمال 75-100 ppm نیتروژن و فرمولاسیون مبتنی بر نیترات به همراه مقادیر اندک فسفر انجام گیرد. با رشد گیاه، نرخ کودرسانی می‌تواند به 100-150 ppm افزایش بیابد. تنظیم‌کننده‌های رشد معمولاً لازم نیستند، اما در صورت نیاز به اصلاح، می‌توانید 2500 ppm اسپری دامینوزید را مدنظر داشته باشید. وقتی که در دمای متوسط 18 درجه رشد کنند، آن‌ها معمولاً برای تعویض مکان طی 7-8 هفته‌ی آتی آماده خواهند بود.

پرورش و تولید اسطوخدوس:

اسطوخدوس برای تولید در گلدان‌های کوچک یک‌لیتری تا یک‌گالنی مناسب است. لاواندولا اسپانیایی بهترین عملکرد خود را در خاک متخلخل و دارای زه‌کشی خوب که اندکی اسیدی (pH 5.5-6) است ارائه می‌کند. هنگام کاشت، خاک باید تا لبه‌ی گلدان پر شده باشد. ازآنجایی‌که این محصول آزادانه شاخه می‌دهد، نیازی نیست که پیش از کاشت در گلدان یا در حین تولید نوک شاخه‌ها را ببرید.
لواندر اسپانیایی نیازمند آبیاری کمتر از حد متوسط است و البته نمی‌تواند شرایط خیلی خشک یا خیلی مرطوب را تحمل نماید. زمانی که شرایط مرطوب برای یک دوره‌ی طولانی پابرجا بماند، احتمال آسیب‌پذیری در برابر پوسیدگی هست.
به خاطر داشته باشید در صورت حضور در گلدان، تحمل محصول در برابر خشک‌سالی کاهش می‌یابد و مرطوب‌سازی آن باید با فاصله‌ی زمانی کمتر انجام بگیرد. شرایط رشد بیش‌ازحد خشک می‌تواند بر روی باز شدن گل‌ها تاثیر بگذارد. در صورت نیاز به آبیاری، آن را به‌صورت کامل آبیاری کنید و بین هر دو بازه‌ی آبیاری اجازه دهید که خاک کاملاً خشک شود.


وزن 0,01 گرم
درجه بندی کاشت

آسان

2 دیدگاه برای بذر اسطوخودوس باندرا F1 پن آمریکن | Lavandula Stoechas Bandera

 1. مشتری

  سلام وقت به خیر
  روش کاشت ای گل که گذاشتین به انگلیسی هست،چجوری میتونم به گزینه فارسی دسترسی داشته باشم؟

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.