بذر کاکتوس میرتلو کاکتوس ژئومتریزانس | پایه آبی | Myrtillocactus geometrizans seeds

کد محصول: A3-075
دسته بندی: ,

ویژگی ها:

 • کاکتوس درختی و  ستونی با انشعابات زیاد
 • اصالت کامل واریته
 • کاکتوس میرتلو پایه آبی قابل استفاده در انواع پایه برای پیوند
 • بسیار پرطرفدار برای علاقمندان پیوند آستروفیتوم و سایر کاکتوسها
 • رشدو تغذیه بیشتر انواع  کاکتوسها با پیوند روی این پایه
 • بسیار مقاوم و جان سخت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف
 • بذرهای بسیار با کیفیت و تازه وارد شده از شرکت معتبر آلمان

 

17000 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر کاکتوس میرتلو کاکتوس ژئومتریزانس (پایه آبی)  Myrtillocactus geometrizans seeds

بذر کاکتوس میرتلو کاکتوس ژئومتریزانس (پایه آبی)  Myrtillocactus geometrizans seeds

نامهای دیگر: کاکتوس میرتلو پایه آبی، میرتیوکاکتوس جئومتریزانس، Bilberry Cactus, Whortleberry Cactus, Blue Candle

خانواده:  CACTACEAE کاکتوسها

متردادف ها: Cereus geometrizans، Myrtillocactus grandiareolatus

اصالت: قسمت مرکزی و شمالی کشور مکزیک تا اوکساکا

زیست‌بوم: به صورت جنگلی از کاکتوس‌ها در برخی نواحی صحرای چیهواهوان رشد می‌کند.

کاکتوس میرتلو کاکتوس ژئومتریزانس | بذر کاکتوس پایه آبی |  Myrtillocactus geometrizans  یک درخت کاکتوس و مشابه چلچراغ که ستونی بوده و دارای انشعابات زیادی می‌باشد. شاخه‌های متراکم بر روی این کاکتوس و در فواصل نزدیک به یکدیگر می‌رویند. در طبیعت این کاکتوس تا ارتفاع 4.5 متری رشد می‌کند، درحالی‌که تاج آن از نظر عرضی به 5 متر هم می‌رسد. این کاکتوس بین علاقمندان این رسته دارای اهمیت تجاری ویژه ای هست چون بخاطر ظاهر بسیار زیبا ،خاصیت پیوند پذیری بالا،  مقاومت بسیار بالا ، تغذیه خوب پایه ای و تحمل پذیری بخاطر پایه قطور  از آن بعنوان پایه اصلی برای پیوند کاکتوس از میرتلو پایه آبی  استفاده می شود

منبع اول

منبع دوم

Myrtillocactus-geometrizans

 توصیف کاکتوس میرتلو کاکتوس ژئومتریزانس (پایه آبی)  Myrtillocactus geometrizans

ساقه‌ها: دارای رنگ خاکستری متمایل به آبی بوده و ضخامتشان به 7 الی 10 سانتی‌متر می‌رسد. آن‌ها 5 الی 8 دنده دارند که عمق تقریبی‌شان 2.5 سانتی‌متر بوده و میان هر دو هاله 2.5 سانتی‌متر فاصله است.

خارها: هر هاله می‌تواند بین 5 تا 9 خار داشته باشد، اما معمولاً بین 3 الی 5 خار با طول 5 الی 12 میلی‌متر بر روی آن‌ها مشاهده می‌شود.

گل‌ها و میوه: این میوه‌ها نسبت به ساقه کوچک‌تر هستند (2.5 الی 3.7 سانتی‌متر)، در ماه فروردین متمایل به سبز بوده اما بعدها یک میوه‌ی تخم‌مرغی، بسیار شیرین، خوراکی و به رنگ قرمز تیره با قطر 8 الی 20 میلی‌متر حاصل می‌دهد. زمانی که گیاه به ارتفاع 60 سانتی‌متری رسید شروع به شکوفه‌زنی می‌کند.

Mirtillocactus_geometrizans_cristata
یکی از عکسهای بسیار زیبا از فرم دهی و دفورمه این گیاه با نام Myrtillocactus geometrizans forma cristata

تنه: شق بوده و در صورتی که خوب شکل بگیرد قطرش به 60 سانتی‎‌متر می‌رسد. پایه‎‌ی آن بزرگ می‌شود و به شکلی مبهم پای یک فیل را ذر ذهن تداعی می‌کند. در تنه‌ی درختان قدیمی، یک پوسته‌ی خاکستری ملایم جایگزین سطح سبز می‌شود و دیگر نشانه‌ی چندانی از دنده‌ها نیست، زیرا با توجه به افزایش ضخامت ثانویه به شکل مسطح درآمده است.

ساقه‌ها (شاخه‌ها): به شدت روغنی هستند، رنگ سبز-آبی تا سبز تیره داشته و در ادامه به سبز-زرد تغییر می‌کنند و قطرشان 20-40 سانتی‌متر است. در گیاهان پیر بر روی شاخه‌ها نیز پوسته‌‌ی زبر شکل می‌‌گیرد و به ترتیب از بالا به سمت دنده‌ها سرازیر می‌شود.

دنده‌ها: 10-16 عدد هستند، در ابتدا عمیق‌اند اما با افزایش سن از عمرشان کاسته می‌شود. رنگ سبز خالص با خطوط تیره‌ی کم‌رنگ که از پایین شکاف تا راس گیاه ادامه دارند، علامت‌گذاری می‌شود. دنده‌های عمودی آکاردئون‌مانند پاکیسرئوس را قادر می‌کنند که به ازای رطوبت جذب‌شده منبسط یا به میزان رطوبت مصرفی منقبض شود و بدین ترتیب در پراکنده کردن تشعشع خورشید نقش دارد.

هاله‌ها: در گیاهان جوان، دنده‌ها با مجموعه‌ای متراکم از هاله‌ها که کرک‌های سفید دارند، پوشانده‌ شده‌اند.

خارهای مرکزی: بین 1 الی 3 خار سفید و خاکستری با نوک‌های تیره‌تر که 3 سانتی‌متر طول دارند، مشاهده می‌شود.

خارهای شعاعی: بین 7-10 خار در رنگ‌های سفید تا خاکستری-مشکی که 2 سانتی‌متر طول دارند مشاهده می‌گردد.

گل‌ها: از روی هاله‌ها و دقیقاً از راس ساقه تا فاصله‌ی 30-40 سانتی‌متری از آن رشد می‌کند. این گل با اشکال قیف و زنگوله در طول شب و روز باز می‌شود، سفیدرنگ است و تا 8 سانتی‌متر طول دارد؛ لوله‌ی گل نیز دارای خال‌های کوچک به همراه انبوهی از کرک‌های قهوه‌ای است.
فصل شکوفه‌دهی: بهار (از اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت)

گل دهی کاکتوس میرتلو
گلهای بسیار زیبای کاکتوس میرتلو کاکتوس ژئومتریزانس (پایه آبی)  Myrtillocactus geometrizans

میوه‌ها: کروی بوده و در زمان رسیدن به نوعی خشک می‌شوند، طولشان تا 7 سانتی‌متر می‌رسد و با لایه‌ای قهوه‌ای و زردرنگ پوشانده می‌شوند. این میوه حدوداً حاوی 500 دانه‌ی کوچک است که تعداد زیادی از آن‌ها عقیم هستند.

کاشت و تکثیر: این گیاه پرورش نسبتاً ساده‌ای دارد. در طول فصل تابستان بهتر است که گیاه را در محیط بیرون که دمایش می‌تواند از 30 درجه بالاتر برود نگه‌‎داری کنید و این امر آسیبی را برای آن به همراه نخواهد داشت. زه‌کشی خوب را فراهم کرده و از یک کمپوست معدنیِ باز و دارای تخلیه‌ی آزاد بهره بگیرید که اجازه‌ی نفس کشیدن را به ریشه‌ها بدهد. آن‌ها یک دوره‌ی استراحت کوتاه برای زمستان را می‌پسندند و در طول ماه‌های زمستان باید تقریباً خشک نگه داشته شوند. اگر به خاک اجازه دهید که به مدت طولانی خشک بماند، کمبود ریشه می‌تواند مشکلاتی را باعث شود که در صورت رطوبت و سرمای زیاد برای محصول پیش خواهد آمد. از فروردین به بعد گیاه شروع به رشد می‌کند و آبیاری باید به تدریج تا ماه خرداد افزایش یابد که گیاه در آن زمان به رشد کامل خود رسیده است.

میرتلو کاکتوس
نمونه عکسی از کاکتوس میرتلو کاکتوس ژئومتریزانس | پایه آبی جوان

در طول تابستان به صورت منظم آبیاری را انجام دهید، آن هم به میزانی که گلدان بتواند آن را تخلیه کند و سینی زیر گلدان پر از آب نشود. در طول آب‌وهوای گرم احتمالاً به آبیاری بیشتری احتیاج دارید زیرا گیاه به شکلی فعال در حال رشد است. از اواخر مهر باید آبیاری را کاهش دهید تا گیاه را برای حرکت به سمت حالت شبه‌سکون وادار کنید.
نیاز به نور کامل آفتاب دارد، مگر اینکه با آفتاب سخت تابستان طرف باشیم. اگر در تاریکی نگه داشته شود پوست سبزتری پیدا کرده و در برابر پوسیدگی ناشی از آبیاری بیش از حد آسیب‌پذیرتر می‌شود.
اگر کمپوست تازه است نیازی به تغذیه نیست و در تابستان گیاه را تغذیه کنید، البته به شرطی که به تازگی تعویض گلدان نشده باشد. نمونه‌های پرورش‌یافته می‌توانند در مدت کوتاه دمای منفی 4 درجه را تحمل کنند، اما بهتر است آن‌ها را در دمای بالای صفر نگه داریم تا لکه‌های زشت روی پوستش شکل نگیرد.

تکثیر: از طریق بذر یا قلمه‌ی ساقه‌ی گیاهان بزرگ‌‎سال تکثیر می‌شود.


وزن 0,01 گرم
عمر
درجه بندی کاشت

2 دیدگاه برای بذر کاکتوس میرتلو کاکتوس ژئومتریزانس | پایه آبی | Myrtillocactus geometrizans seeds

 1. عادل بابایی

  سلام خدمت همکاران بذرکو.این بذر رو من طبق شرایط کاشتم اکثرشون سبز شدن میخوام بدونم تا کی باید مشمبا روش باشه

 2. شایسته

  سلام وقت بخیر
  میرتلو تک پایه است یا جفت پایه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.