بذر ذرت آبی پترسون | Petersen Blue Organic Corn Seed

کد محصول: B2-053

ویژگی ها:


  • گونه ای ارگانیک از ذرت ها
  • دارای رنگ بسیار خاص که باعث جذابیت آن شده
  • باردهی عالی تنها در عرض 80 روز
  • بذرهای بسیار تازه، با کیفیت و تست شده


2650 تومان22550 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر ذرت آبی پترسون | Petersen Blue Organic Corn Seed

بذر ذرت آبی پترسون | Petersen Blue Organic Corn Seed

نام های دیگر: بلال آبی پترسون، بلال سیاه، ذرت رنگی سیاه
خانواده: گندمیان
ذرت آبی پترسون یکی از گونه های بسیار پرمخاطب و جذاب ذرت های خاص رنگی میباشد.رنگ این گونه آبی مایل به سیاه می باشد دانه های این محصول تو پر و باکیفیت بوده و تنها در عرض 80 روز به بلوغ رسیده و با نگاهداری درست و آبیاری اصولی میتوانید محصول بسیار با کیفیتی داشته باشید و از نظر اقتصادی و فروش این محصول خاص میتوانید درآمد اقتصادی خوبی داشته باشید

توصیف ذرت آبی پترسون:
این واریته برای آرد ذرت آبی مناسب‌ترین است. همچنین در زمان خشک کردن نیز شمایلی بسیار زیبا دارد! پس از اینکه ذرت‌های آبی مختلف را امتحان کردیم، به ذرت جری پترسون رسیدیم که استاندارد بوده، زود‌تر می‌رسد و یکنواختی عملکرد آن نسبت به سایر واریته‌ها بیشتر است. این ذرت رنگ آبی فوق‌العاده‌ای داشته، پوست کندن آن ساده است و می‌توان برای ساخت آرد ذرت آبی، آن را آسیاب نمود. طول خوشه‌های آن به 22.5 سانتی‌متر نیز می‌رسد.

ذرت آبی

 اطلاعات پرورش ذرت آبی پترسون:

اطلاعات کاشت: ذرت یک محصول یک‌ساله و فصل گرم است که می‌توان آن را در خانواده‌ی گندمیان جای دارد، کما اینکه تمامی غلات و علف‌ها در این خانواده قرار دارند. واریته‌های ذرت برای بسیاری از مصارف ازجمله مصرف خوراکی، پاپ‌کرن و آتش‌زنه‌ی ذرت پرورش داده می‌شوند.
ملزومات و مواد مغذی خاک: ذرت به خاک‌های حاصلخیز، عمیق و دارای زه‌کشی خوب نیاز دارد که pHشان بین 6 الی 6.8 متغیر باشد. ذرت می‌تواند خاک‌های سنگین را تحمل کند. ذرت به تغذیه‌ی زیادی نیاز دارد و در فصل بهار زمین را با استفاده از کمپوست باکیفیت یا کود کامل تغذیه کنید. برای نیازهای مغذی ویژه، بهتر است که خاک را آزمایش کنید. زمانی که برگ‌ها شروع به زرد شدن کردند یا گیاه به ارتفاع 30 سانتی‌متری رسید، تغذیه‌ی جانبی را آغاز کنید.

ذرت آبی پترسون

دانه‌های ذرت شیرین در شرایط خنک و مرطوب مستعد پوسیدگی هستند، زیرا قند موجود در آن‌ها برای قارچ‌ها جذاب بوده و روند رشدشان نیز کند است.
عمق کاشت: آن را در عمق 2.5 الی 5 سانتی‌متری بکارید.
فاصله‌ی کاشت: برای واریته‌های زودهنگام فاصله‌ی 20 الی 25 سانتی‌متری لحاظ کنید؛ برای محصولات فصل رشد اصلی فاصله‌ی 25 تا 30 سانتی‌متر لحاظ کنید.
فاصله‌ی ردیف‌ها: برای واریته‌های زودهنگام فاصله‌ی 60 سانتی‌متر و برای محصولات فصل اصلی فاصله‌ی 75 الی 90 سانتی‌متر لحاظ کنید. هر واریته را در بلوک‌هایی بکارید که حداقل 4 ردیف داشته باشد تا گرده‌افشانی به حد کفایت انجام گیرد.
زمان کاشت: کاشت مستقیم تنها در زمانی انجام بگیرد که دمای خاک به 18 درجه رسیده باشد و تمامی خطرات سرمازدگی عبور کرده باشند. بدین ترتیب جوانه‌زنی تضمین می‌شود. دمای بهینه‌ی خاک برای جوانه‌زنی 29 درجه است. همچنین می‌توان ذرت را ابتدا در محیط داخلی کاشت و سپس به محیط بیرون انتقال داد که معمولاً در مناطق دارای فصل رشد پایین این کار را می‌کنند. 3-4 هفته پیش از تاریخ کاشت، جوانه‌ها را در سلول‌های کوچک بکارید. می‌توانید به ازای هر سلول دو بذر بکارید که همین امر باعث صرفه‌جویی در فضا می‌شود.


سایر ملاحظات

برای جلوگیری از گرده‌افشانی متقابل، بلوک‌های واریته‌های مجزا را در فواصل حداقل 150 متری بکارید. می‌توانید یک واریته را به صورت متوالی بکارید. باید بگذارید کشت اول به ارتفاع 5 سانتی‌متری برسد و سپس سراغ کشت بعدی بروید. این فرایند می‌تواند تا 80 روز پیش از آخرین تاریخ قابل انتظار برای سرما ادامه یابد. کاشت متوالی واریته‌های مختلف نیز باید در زمانی انجام شود که آخرین گیاه به مرحله‌ی رویش 8 برگ رسیده باشد.
برداشت: زمانی که پوسته‌ی خوشه‌ها خشک شدند و محصول به خودش رنگ گرفت، می‌توانید برداشت را انجام دهید. ذرت معمولاً 18-24 روز پس از شکل‌گیری پوسته می‌رسد.

Petersen Blue Organic Corn Seed

نگه‌داری: برای داشتن بهترین کیفیت، بلافاصله آن را میل کنید. طی یک ساعت اول برداشت، ذرت را تا دمای صفر درجه خنک کنید. ذرت طی مدت 1-4 روز در همان دمای صفر درجه و رطوبت بالا خوب می‌ماند، اما در دماهای بالاتر و زمان‌های طولانی‌تر، از شیرینی آن کاسته خواهد شد.
بیماری‌ها و آفات: ساقه‌‎خوار ذرت و کرم خوشه می‌توانند با استفاده از باسیلوس ترینگینسیس کنترل شوند. بهترین رویکرد برای کنترل ساقه‌خوار، شخم زدن کامل یا ریختن ساقه‌های ذرت پس از برداشت است. مشکل کرم ابریشم در ریشه‌ها به واسطه‎‌ی ماده‌ی ارگانیک بیش از حد رخ می‌دهد. اگر شرایط رطوبتی مناسب فراهم شود، این مشکلات وجود نخواهند داشت.
همچنین می‌توانید فنسی با ارتفاع 10 سانتی‎‌متر دور ذرتتان بکشید تا کنترل کافی و جلوگیری لازم برای تهاجم راکن‌ها به وجود بیاید.وزن 0,01 گرم
درجه بندی کاشت

آسان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر ذرت آبی پترسون | Petersen Blue Organic Corn Seed”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.