بذر اطلسی مولتی فلورا آلو یخی (petunia multiflora celebrity Plum Ice)

کد محصول: A21-081-G4

ویژگی ها:


 • بذر اطلسی مولتی فلورا آلو یخی 
 • petunia multiflora celebrity Plum Ice
 • سری اطلسی multiflora celebrity
 • بسیار زیبا و جذابیت بیش از اندازه
 • مخلوط دو رنگ آلویی و سیاه
 • کاشت بسیار آسان برای هر نوع سطحی
 • مناسب برای باغچه، گلدان، علی الخصوص سبد آویز
 • وارد شده از شرکت مطرح بناری آلمان
 • قوه نامیه بسیار عالی


2750 تومان

ناموجود

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر اطلسی مولتی فلورا آلو یخی (petunia multiflora celebrity Plum Ice)

نام محصول: بذر اطلسی مولتی فلورا آلو یخی (petunia multiflora celebrity Plum Ice)
خانواده: Solanaceae سولاناسه
توضیح مختصر: گیاه اطلسی یا پتونیا یکی از پرطرفدارترین گونه های گیاه گل دار می باشد که حدود 35 واریته بسیار زیبا داشته که همگی دارای رنگ های مختلف و دو رنگ می باشد گونه مورد فروش این محصول از نوع نوع بذر اطلسی مولتی فلورا آلو یخی (petunia multiflora celebrity Plum Ice) می باشد این گونه دارای گل های قیفی شکل با رنگ بسیار زیبای آلویی با حاشیه وسط مشکی یعنی دو رنگ مخلوط می باشد که حالت آویزی داشته و بسیار پر گل و در نوع خودش واقعا زیبا و جذاب بوده و چشم هر بازدید کننده ای را به سوی خود جذب خواهد کرد.
این پتونیاها معمولاً دارای شکوفه‌های زیادی هستند که در برابر حرارت، رطوبت و باران مقاومت خوبی دارند. این گیاه حاوی گل‌های تکی با ابعاد متوسط و قیف‌مانند می‌باشد که مخلوطی از دو رنگ آلویی و سیاه می باشد.
پتونیاهای هیبریدی از طریق گونه‌‎های پتونیا در آمریکای جنوبی توسعه می‌یابند که برخی از آن‌ها گیاهان سالیانه و دوستدار حرارت و برخی دیگر نیز گیاهی چندساله هستند. آن‌ها دارای برگ‌های متوسط متمایل به ظریف، بیضی‌شکل و سبز متوسط یا تیره هستند و ساقه‌هایی کرک‌دار، چسب‌ناک و معطر دارند. گل‌های مخملی و تند این گیاه، پروانه‌ها و مرغ‌های مگس‌خوار را به خود جذب می‌کند.
پرورش پتونیاها آسان بوده و آن‌ها زیبایی زیادی دارند. آن‌ها نیازمند آفتاب کامل بوده و در خاک بارور با زه‌کشی خوب رشد می‌کنند. پتونیاها انتخاب خوبی برای کاشت در پاییز و زمستان و در مناطق عاری از سرمازدگی می‌باشد. در موقعیت‌های خنک‌تر، گیاهان را پس از گذر از دوره‌ی سرما بکارید. آن‌ها در صورت کودرسانی منظم، بهترین شکوفه‌ها را می‌دهند و درصورتی که ساقه‌هایش هرچند وقت یک بار هرس شوند، در تمام طول فصل گل می‌دهند.
محل کاشت:باغچه‌ها و منظره‌ها، به صورت مخلوط در گلدان‌ها، در سبدهای آویزان
قرارگرفتن در معرض آفتاب نور کامل آفتاب – به صورت مقطعی در سایه
ارتفاع گیاه:30 سانتی‌متر
زمان برداشت:11-13 هفته

منبع

بذر اطلسی مولتی فلورا آلو یخی (petunia multiflora celebrity Plum Ice)

آموزش کاشت


نسخه ترجمه شده دستور کاشت اطلسی از جانب شرکت مورد نظر:

جوانه‌زدن
مرحله‌ی 1: 3-5 روز آن را در دمای 22-24 درجه‌ی سانتی‌گراد نگه دارید؛ از خاک دارای زه‌کشی خوب با نمک دارای حلالیت پایین و pH 5.5 الی 5.8 استفاده کنید. قبل از کاشت، از قارچ کش برای بستر استفاده کنید. پس از کاشت به اندازه‌ی کافی آب بدهید تا قرص دانه به صورت کامل حل شود. بذر را نپوشانید. برای جوانه‌زنیِ بهینه، خاک را خیلی مرطوب نگه دارید. از نور مکمل (100 الی 500 لوکس) در حین جوانه‌زنی استفاده کنید تا جوانه‌ها به صورت یکنواخت بیرون آمده و گیاه به صورت فشرده رشد کند.
رشد
5-6 هفته پس از کاشت بذر، هر گیاه را به صورت جداگانه در گلدان‌های 10 سانتی‌متری بکارید یا 4 گیاه را به صورت همزمان در گلدان‌های سبدی بکارید.
خاک
از زیرلایه‌ی دارای زه‌کشی خوب که 15-30 درصد رس، 1.5 الی 3 کیلوگرم بر متر مکعب کود کامل و متعادل، 0 الی 3 کیلوگرم بر متر مکعب کود کُندرَها (3-6 ماه)، آهن کلات و ریزمغذی دارد استفاده کنید که pH آن نیز در محدوده‌ی 5.4 الی 6 باشد.
دما
گیاه را در محدوده‌ی 14-16 درجه‌ی سانتی‌گراد نگه دارید. برای فروش زودهنگام، گیاهان می‌بایست به تدریج و طی 14 روز، در دمای 10-12 درجه مقاوم شوند. دمای زیر 10 درجه مانع رشد گیاه شده و می‌تواند آسیب‌های طولانی‌مدتی وارد کند. پتونیا نمی‌تواند سرما را تحمل کند.
کودرسانی
این گیاه به میزان زیادی کود نیاز دارد. به صورت هفتگی از 150-200 ppm کود متعادل نیتروژن-پتاسیم و کود نیترات کلسیم استفاده کنید. با استفاده از 1-2 بار منیزیم سولفات (0.05 درصد) از کمبود منیزیم جلوگیری کرده و در صورت کمبود آهن (زردشدن نوک برگ‌ها)، 1-2 بار از آهن کلات استفاده نمایید. از کود به میزان زیاد استفاده نکنید. توصیه می‌شود که کود را چند بار در هفته ولی هربار به مقدار خیلی کم بزنید. این کار باعث رشد مداوم می‌شود.
منبع: benary


آموزش کاشت بذر از زبان سایت بذرکو :

می توانید طبق روش زیر که خودمان تجربه کرده ایم  کاشت نمایید لازم است چند نکته رعایت شود:

1-بذرها پلت شده هستند احتیاج به خیس کردن قبل از کاشت نیست
2- بذرها را می توانید خزانه کرده و در زمان بزرگ شدن به گلدان بزرگ انتقال دهید اینکه بهترین راه کاشت هر بذر درون سینی نشا یا لیوان های یک بار مصرف هست( هر بذر درون یک لیوان یک بار مصرف کاشته شود)

راهنمای کاشت


وزن 1 گرم
درجه بندی کاشت
عمر

چند ساله

4 دیدگاه برای بذر اطلسی مولتی فلورا آلو یخی (petunia multiflora celebrity Plum Ice)

 1. مشتری

  سلام
  من این واریته و رنگ دیگری را خریداری کردم پس از چند رو جوانه های خیلی ریزی زد در حد 1 سانتی متر به قطر سوزن.حدود 10 روز هیچ پیشرفتی نکرد و یکی یکی هم شدند و از بین رفتند میخواستم بدونم دلیل چه بود و چطور دفعه بعد موفق شوم
  از خاک غالبا کوکوپیت استفاده کردم در ظرف درپوش دار با رطوبت و در دمای اتاق با نور پنجره بود

  • مشتری

   درود خدمت شما.بعد از جوانه زنی روکش نایلونی را برندارید ولی کمی رطوبت را کمتر نمایید یعنی روکش یا نایلون را کمی باز کنید  دما باید 20 الی 30 درجه باشد.بستر کاشت را کمی پیت ماس اضافه کنید با همان ابتدا پیت ماس نیز اضافه کنید تا رشد کنند و نوردهی در حد نرمال رد اویل جئوانه زنی لازم می باشد

  • مشتری

   رطوبت را اندکی کم کردم خاکم هم پیت ماس داشت کمی از ابتدا.
   میخواهم دوباره خریداری کنم اما چون دلیل شکست را نمی دانم مطمئن نیستم

   • مشتری

    درود مجدد خدمت شما بذرهای شرکت بذرکو از معتبرترین شرکتهای امریکایی و آلمانی اف هستن وقتی جوانه زنی ایجاد شده مشکلی از بذرها نیست ال مراقبت ابعد از جوانه زنی هست که دقیقا هماند یک کودک تازه متولد شده به محیط واکنش نشان میدهدباید بستر کمی پیت ماس داشته باشد دما بین 20 الی 30 درجه باشد رطوبت رو سریعا کم نکنید در  محیطی با جریان هوا قرار دهید.نوردهی در حد متوسط باشد

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.