بذر کمیاب گیاه استرلیتزیا سفید یا گل مرغ بهشت سفید بزرگ Strelitzia nicolai

کد محصول: A21-161

ویژگی ها:


  • بذر کمیاب گیاه استرلیتزیا سفید یا گل مرغ بهشت سفید
  • نام دیگر پرنده بهشتی سفید 
  • نام علمی Strelitzia nicolai
  • دارای پرورش بسیار آسان
  • نگاهداری در آپارتمان، تراس، باغچه
  • بذرها تولید شرکت دومینا ایتالیا


68000 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


بذر کمیاب گیاه استرلیتزیا سفید یا گل مرغ بهشت سفید بزرگ Strelitzia nicolai

نام محصول: بذر پرنده بهشتی سفید 

نام علمی:  Strelitzia nicolai

آبیاری : زیاد مرطوب

کاشت: آسان

تولید: بذرها تولید شرکت دومینا ایتالیا

گونه ای کمیاب از گیاهان آپارتمانی با نام پرنده بهشتی سفید که مفتخر هستیم بذر آن را برای علاقمندان تهیه و در معرض فروش قرار دهیم. بذرها تولید شرکت معتبر دومینا ایتالیا با تاریخ جدیدا مسال هستن.

راهنمای کاشت بذر استرلیتزیا سفید یا گل مرغ بهشت سفید بزرگ Strelitzia nicolai:

بستری سبک تهیه کنید مخلوطی از کوکوپیت 40 درصد+ پیت ماس 50 درصد + 10 درصد پرلیت ریز یا ترکیبات آماده کاشت از گل فروشیها (خاک سبک ) تهیه نمایید منتها قبل استفاده به مدت دو تا 3 دقیقه داخل ماکرو فر قرار دهید تا تخم حشرات کشته شوند چون اکثرا بسترهای کاشتی که به فروش می رسند دارای تخم و انگل هستند!

ابتدا بذرها را از نایلون خارج و کرک و پشم نارنجی رنگ آن را جدا کرده سپس به مدت 24 ساعت درون آب ولرم قرار دهید بعد این مدت درون گلدان ( اگر درون گلدان قرار می دهید انتهای آن را  دو سوراخ و داخل گلدان را تادو سانتی متر سفال شکسته یا پرلیت درشت یا پوکه معدنی درشت برای زهکشی بهتر قرار دهید اگر در لیوان یک بار مصرف کاشت می کنید  انتهای آن را دو سوراخ و کناره ها نیز دو سوراخ ایجاد کنید  . بستر کشت را درون ظرف خود که عرض کردیم ریخته (حدود دو سانتی متر بالای آن خالی باشد چون قرار است بذر رشد کند،  حال بذر را در عمق دو سانتی متری حفر کرده سپس آبیاری کرده .  روی آن را با یک نایلون شفاف مثل نایلون فریزر کشیده و در مکانی گرم با دمای حدودی 22 الی 25 درجه قرار دهید معمولا منازل در تمام فصول این دما را دارند پس در هر فصل می توانید این بذرها را کاشت نمایید. دقت نمایید این قسمت آخر خیلی مهم می باشد چنانچه عمل نکنید بذر پرنده بهشتی شما جوانه زنی نمی کند. هر چند روز یک بار رطوبت خاک را چک بفرمایید اگر چنانچه رطوبت از دست رفته بود مجددا” آبیاری سبک انجام داده و مجددا” کیسه فریزر را با کش پول ببندید تا رطوبت حفظ شود. بذرهای شما بین یک الی دو ماه جوانه زنی خواهند کرد. بعد از جوانه زنی و رشد جوانه ها نایلون را کمی آزاد تر کنید تا جوانه به سمت بالا رشد کرده و بعد از قوی شدن و دو برگی شدن نایلون را یک سوراخ ایجاد نمایید تا به محیط بیرون آداپته (عادت کند) در این زمان دقت بفرمایید رد محلی با نور کم قرار دهید تا خشک نشود. به همین روال در هفته بعد تعداد سوراخها را دو عدد کنید و در هفته سوم نایلون را برداشته تا گیاه بصورت کامل به رشد خود ادامه دهد. 


وزن 1 گرم

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر کمیاب گیاه استرلیتزیا سفید یا گل مرغ بهشت سفید بزرگ Strelitzia nicolai”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.