پکیج ویژه بذر سبزیجات خوردنی (8 سبزی پر خاصیت)

دسته بندی:

ویژگی ها:

پکیج ویژه ویتامین .شامل 8 نوع بذر پر مصرف که میتوانید در کنار غذاهای دیگر سر سفره میل نمائید این پکیج ویژه با 30 درصد تخفیف قیمت اصلی به خریدار عرضه می گردد

5000 تومان

ناموجود

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان

پکیج ویژه بذر سبزیجات خوردنی (8 سبزی پر خاصیت):

ریحان سبز:حدود 300 الی 400 عدد بذر

ریحان بنفش خالص: حدود 300 عدد بذر

ترب سفید حدود 100 عدد بذر

ترب سیاه حدود 100 عدد بذر

شاهی حدود 250 الی 300 بذر

خرفه:حدود 200 الی 300 عدد بذر

جعفری:حدود 100 الی 150 عدد بذر

تره بومی حدود 150 عدد بذر

%D8%B3%D8%A8%D8%B2%DB%8C%20%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF%D9%86

لازم میدانم مقدمه خیلی مهمی را خدمت شما عرض کنم که خواهشمندم حتما مطالعه فرمائید. متاسفانه این اوخر خبرهای بسیاری را در مورد آبیاری سبزیجات توسط آب های فاضلاب شنیده اید ؟ کافیه اهمین کلمه را در گوگل سرچ کنید تا پی به این واقعیت خوفناک ببرید !در این پروسه متاسفانه آب های فاضلاب که به قسمت جنوب شهر راه پیدا می کنند توسط عده ای کشاورز که اکثرا بومی ایران نیستند برای آبیاری سبزیجات خوردن، میوه ها و … استفاده می شود این عمل ابتدا در تهران و بعد از آن متاسفانه به سایر شهرهای دیگر کشورمان سرایت کرد و متاسفانه بصورت جدی جلوی این معضل گرفته نشد! در این کار از این آب برای آبیاری محصولات استفاده می شود (به قول عامه یه چیزی میگن یه چیزی میشنوی !باید از نزدیک ببینید که چقدر هولناکه و چندش آور است) این آب  همراه با فضولات، اقسام صنعتی و… می باشد که کاملا دارای مواد سرطان زا بوده  متخصصان گوارش استفاده از سبزی و صیفی‌جات عمل آمده در این مزارع را بسیار خطرناک می‌دانند و معتقدند: اینگونه سبزیجات میکروب‌هایی مانند انواع هپاتیت، ویروس ،تخم انگل‌های پریاخته‌ای نظیر کرم شلاقی، آسکاریس و… را راهی بدن انسان می‌کند که متأسفانه در بسیاری موارد پختن سبزیجات هم باعث مرگ این‌گونه میکروب‌ها نمی‌شود. اما عناصر دیگری که موجب بیماری‌های گوناگون از جمله سرطان در انسان می‌شوند فلزات سنگین از جمله سرب، نیکل ، کادمیوم وهمچنین مواد مغذی بیش از حد … هستند که بسیاری از اساتید دانشگاه و کارشناسان محیط زیست میزان بالای آنها را در خاک این مناطق و به تبع سبزیجات کشت شده در این خاک گوشزد کرده اند.

به عنوان نمونه غلظت نیترات در سبزیجات باید 50میلی‌گرم در هر کیلوگرم وزن تازه  باشد ولی متأسفانه میزان این فلز در اغلب اوقات بسیار بالاتر از سطح استاندارد است.
خوب هدف از این مقدمه این است که چرا خودمان با ایجاد قسمت بسیار کوچک سبزی که املاح و ویتامین های آن برای خودمان و مخصوصا  برای کودکان واجب و ضروری بوده نکاریم.شما با داشتن یک باغچه کوچک در حیاط ، یا حتی در آپارتمان با داشتن فضای بسیار کوچک میتوانید سبد میوه را داخل آن را نایلونی قرار دهید سپس ته نایلون را مقداری سوراخ ایجاد کنین و بستر مناسبی برای خاک خود ایجاد کنید و سبزیهای تازه برای خود کشت کنین و زمان صرف غذا سبزی های تازه کاملا بهداشتی به دست خودتان را صرف کنید .

این پکیج از 8 نوع سبزی ویژه برای سفره غذایی شما تدارک دیده شده است که بهترین نوع بذر با خلوص و قوه نامیه فو ق العاده عالی با قیمت ویژه می باشد پکیج ویژه به شرح زیر می باشد:

ریحان سبز (Ocimum bassilicum) و ریحان بنفش : این نوع گیاه بوته ای و یک ساله می باشد و عطر بسیار مطلوبی دارد خصوصا اگر تازه باشد اشتها آور بوده خواص ریحان: تعداد بازديد : 162115 يکشنبه 13/6/1384 تاريخ : خواص درمانی ریحان فواید و خواص درمانی ریحان: ریحان گیاهی معطر و بادشکن اس

1و 2 :ریحان سبز (Ocimum bassilicum) و ریحان بنفش :

این نوع گیاه بوته ای و یک ساله می باشد و عطر بسیار مطلوبی دارد خصوصا اگر تازه باشد اشتها آور بوده
خواص ریحان:
تعداد بازديد : 162115 يکشنبه 13/6/1384 تاريخ :

خواص درمانی ریحان(فواید و خواص درمانی ریحان):
ریحان گیاهی معطر و بادشکن است. اگر چه بیشتر به عنوان سبزی خوردن یا طعم دهنده به غذا، مورد استفاده قرار می گیرد ولی خواص درمانی خاصی هم دارد که از آن جمله :
1) ریحان آرامش دهنده ی اعصاب است و برای درمان سردردهای عصبی بسیار مؤثر است. اگر 20 تا 50 گرم ساقه ی ریحان که دارای برگ و گل است را در یک لیتر آب جوش بریزید و 12 دقیقه دم کنید . سپس آن را صاف و شیرین نمایید و پس از هر غذا 1 فنجان بنوشید که غم و اندوه و افسردگی را برطرف می کند.
2) ریحان گیاهی نشاط آور است. دم کرده ی 50 گرم ریحان که شیرین شده باشد پس از هر غذا برای معالجه ی سردردهای یک طرفه (
میگرن ) و سردردهای عصبی مفید است . حتی استنشاق بوی ریحان له کرده سردردهای ناشی از سفر را برطرف می کند.
3) دم کرده ی 50 گرم ریحان که با
عسل  شیرین شده باشد برای برطرف کردن گلودرد و آنژین مؤثر است. برای درمان آسم  نیز می توان جوشانده ی غلیظی از ریحان تهیه کرد و روزی چند مرتبه دهان را با آن شستشو داد. جوشانده ی سرد آن نیز تب بر است. پس در بیماری های تورمی گلو و سرما خوردگی  حتماً از ریحان استفاده کنید.
4) دانه ی ریحان نیز به علت داشتن لعاب فراوان نرم کننده است و در رفع ورم
کلیه  و ترشحات زنانگی مفید است.
5) ریحان ضد دل پیچه است ، پس چه خوب است افرادی که دستگاه گوارش حساس دارند و سریع نفخ می کنند با غذا ریحان مصرف کنند.
6) ریحان در درمان اسهال هم مؤثر است . خوردن تخم بو داده ی ریحان برای درمان اسهال اثر شفا بخش دارد.
7) جوشانده ی ریحان گرفتگی دستگاه گوارش را رفع می کند و ضد تهوع و استفراغ است.

8) اسانس ریحان که بازیلیک نام دارد ، بسیار معطر و ضدعفونی کننده ی دستگاه گوارش است و بوی
سیر  و پیاز  را از دهان می برد. به همین دلیل یک پای ثابت نان و کباب، ریحان تازه است.
9) ریحان میکروب اسهال و
وبا  را می کشد و بوی آن پشه و مگس را فراری می دهد . ریحان را در باغچه ی منزل خود بکارید تا به این ترتیب با حشرات مزاحم مبارزه کنید.
10) به نظر می رسد که دانه ی ریحان برای رفع اثر زهر مارگزیدگی ، هم بصورت خوراکی و هم اگر به روی محل زخم گذاشته شود، مؤثر است. عقیده ای هم وجود دارد که ریحان می تواند

3-ترب سفید:

ترب سفید دارای ویتامین های A、B、C فراوان و همچنین آهن، فسفر و کلسیم است. کالری آن کم است و خوردن آن به تسریع هضم غذا کمک می‌کند به همین جهت برای رژیم غذایی مناسب و مورد توجه است. پس از درآمدن از خاک در صورت باقی‌ماندن برگ خاصیت آن کاهش می‌یابد برای همین بعد از درآوردن آن از خاک، برگ‌ها کنده می‌شود.

-ترب سفید: ترب سفید دارای ویتامین های A、B、C فراوان و همچنین آهن، فسفر و کلسیم است. کالری آن کم است و خوردن آن به تسریع هضم غذا کمک می‌کند به همین جهت برای رژیم غذایی مناسب و مورد توجه است. پس از درآمدن از خاک در صورت باقی‌ماندن برگ خاصیت آن کاهش می‌یابد برای همین بعد از درآوردن آن از خاک، برگ‌ها کنده می‌شود.

4-ترب سیاه:

ترب سیاه دوست دستگاه گوارش و کبد
در طب گیاهی و سنتی ترب سیاه شهرت زیادی برای حفظ سلامت روده‌ها دارد. از سالیان قبل خواص ترب سیاه روی سیستم گوارشی و به ویژه برای تنظیم عملکرد صفرا کاملا شناخته شده است. به این ترتیب که این ترب باعث افزایش ترشح و دفع صفرا می‌شود. نقطه‌ی قوت دیگر ترب سیاه این است که باعث سم‌‎زدایی از کبد می‌شود. زمانی که به عنوان مثال داروی زیادی می‌خورید بعد از آن لازم است که به فکر سم‌زدایی از این عضو حساس بدن باشید. این ترب همچنین خاصیت ملینی جزیی نیز دارد. توجه داشته باشید در صورت انسداد مجاری صفراوی نباید از ترب سیاه استفاده کرد.
 
شربت ترب سیاه برای مقابله با سرفه
امان از زمانی که سرفه‌های پی در پی راه نفس آدم را بند می‌آورد. در این صورت هیچ‌چیز به اندازه‌ی ترب سیاه یک درمان مفید و طبیعی نیست. شربت ترب سیاه باعث می‌شود که مخاط برونشیت روان شده و دفع شود. به همین دلیل هم برای درمان سرفه و مشکلات تنفسی فوق‌العاده است.

ترب سیاه: ترب سیاه دوست دستگاه گوارش و کبد در طب گیاهی و سنتی ترب سیاه شهرت زیادی برای حفظ سلامت روده‌ها دارد. از سالیان قبل خواص ترب سیاه روی سیستم گوارشی و به ویژه برای تنظیم عملکرد صفرا کاملا شناخته شده است. به این ترتیب که این ترب باعث افزایش ترشح و دفع صفرا می‌شود. نقطه‌ی قوت دیگر ترب سیاه این است که باعث سم‌‎زدایی از کبد می‌شود. زمانی که به عنوان مثال داروی زیادی می‌خورید بعد از آن لازم است که به فکر سم‌زدایی از این عضو حساس بدن باشید. این ترب همچنین خاصیت ملینی جزیی نیز دارد. توجه داشته باشید در صورت

5- شاهی:

خواص شاهي:

شاهي (تره تيزک) از خانواده چليپاييان با نام علمي Lepidium sativum  مي باشد. شاهي گياه بومي مديترانه شرقي است.
اين گياه يك ساله و به ارتفاع 20 تا 30 سانتي متر است كه در نواحي مختلف ايران نيز، پرورش مي يابد.
شاهي به عنوان غذا و دارو مصرف مي شود.
سبزي شاهي را خيلي راحت مي توان کاشت و خيلي راحت و سريع آماده برداشت مي شود.
اين گياه براي روش هيدروپونيک (رشد و نمو گياه در آب) نيز مناسب است.
قسمت هاي قابل استفاده شاهي شامل ريشه ها، برگ ها و تخم شاهي مي باشد.
 
ريشه شاهي
ريشه شاهي نيز مزه تند و تلخي دارد. اين ريشه براي درمان سيفيليس و ناتواني در ادارار کردن مفيد است.
برگ شاهي
برگ هاي شاهي، محرک ، ادرارآور و ضد باکتري مي باشند.
اين برگ ها براي درمان بيماري اسکوربوت و بيماري هاي کبدي مفيد مي باشند.
شاهي به عنوان يک پماد بر روي جاهايي که درد مي کند و يا آسيب ديده است، نيز به کار مي رود.
تخم شاهي
تخم شاهي
تخم شاهي مزه ي تند و تلخي دارد. اين ماده خاصيت چربي سوزي ، تصفيه کنندگي خون، شيرافزايي، قاعدگي آور، مقوي (نيروبخش) و ادرارآور دارد.
 دارويي براي چشم درد است. تخم شاهي قواي جنسي را تقويت مي کند.
تخم شاهي براي مرض جذام، بيماري هاي پوستي، اسهال خوني ، اسهال، سوء هاضمه، بيماري هاي چشمي، اسکوربوت، آسم و سرفه مفيد است.
تخم شاهي خاصيت سقط کنندگي جنين دارد. در ضمن تخم شاهي خاصيت مليني نيز دارد.
فوايد شاهي براي سلامتي بدن
ضد سرطان
به دليل وجود ويتامين C و E در شاهي اين گياه خاصيت آنتي اکسيداني فوق العاده در جلوگيري از آسيب راديکال هاي آزاد دارد. در نتيجه يک ماده ي ضد سرطاني مي باشد.
شاهي مانع از رشد سلول هاي سرطاني مي شود.

خواص شاهي: شاهي (تره تيزک) از خانواده چليپاييان با نام علمي Lepidium sativum مي باشد. شاهي گياه بومي مديترانه شرقي است. اين گياه يك ساله و به ارتفاع 20 تا 30 سانتي متر است كه در نواحي مختلف ايران نيز، پرورش مي يابد.

6-خرفه (فرفخ):

قطع كننده خونریزی و چرك میباشد، گیاهی است یك ساله كه وحشی آن خزنده، با ساقه های خوابیده كمی قرمز و با برگهای دایره ای گوشتی كه دور گلهای كوچك زرد رنگ آن ظاهر می شوند. نوع پرورشی آن با برگهای ضخیم گوشتی سرخ رنگ كه بلندی آن 40 ـ 10 سانتی متر است، برگهای آن گوشتی كلفت با كركهای كوتاه، تخم آن سیاه كوچك. وحشی آن معمولا ً‌در مناطق معتدله دنیا همه جا و در نواحی سایه دار مرطوب در مزارع و بوستانها و حاشیه دریاچه ها می روید.

خرفه (فرفخ):  قطع كننده خونریزی و چرك میباشد، گیاهی است یك ساله كه وحشی آن خزنده، با ساقه های خوابیده كمی قرمز و با برگهای دایره ای گوشتی كه دور گلهای كوچك زرد رنگ آن ظاهر می شوند.

7-جعفری:

از دل درد، سوزش و ترش کردن معده شکایت دارید؟ این مشکلات معمولاً بعد از صرف غذا به وجود می‌آیند به خاطر اینکه نمی‌توانید به درستی غذا را هضم کنید. در این صورت هیچ‌چیز به اندازه‌ی جعفری راه گشا نیست.
مرهم جعفری برای مقابله با روماتیسم
درد مفاصل بسیار آزاردهنده است و متأسفانه این روزها خیلی‌ها از آن شکایت دارند. برای تسکین این قبیل دردها جعفری را امتحان کنید.
روش استفاده

جعفری: از دل درد، سوزش و ترش کردن معده شکایت دارید؟ این مشکلات معمولاً بعد از صرف غذا به وجود می‌آیند به خاطر اینکه نمی‌توانید به درستی غذا را هضم کنید. در این صورت هیچ‌چیز به اندازه‌ی جعفری راه گشا نیست. مرهم جعفری برای مقابله با روماتیسم

8-تره:

درمان تمامی عفونت ها،تره از جمله سبزی های معروف و خوردنی است كه ساقه ندارد و بركهای آن دراز و تا خورده است و به نام«گندزدا» نیز خوانده می شود.
ـ تره ناراحتی طحال را برطرف می كند.
ـ تره از نظر خواص غذا و شفا و درمان شبیه سیر وپیاز است، ولی طعم و بوی آن ملایم تر از آْنهاست و دهان را خوشبو می كند.
ـ مصزف تازه رای رفع یبوست دائمی، ترش كردن غذا و سوء هاضمه، رفع چاقی و تسكین درد مفاصل و نقرس مفید است.
ـ مصرف سوپ یا شربت تره برای معالجة تمام بیماری های حاد و مزمن دستگاه تنفس اثر شفا بخش دارد، مثلاً در گریپ، گلو درد، گرفتگی صدا و سیاه سرفه مفید بوده و اثر خلط آور دارد و در این مواد اضافه كرده كمی عسل به آب تره و مصرف آن مفید تر است.
 

تره: درمان تمامی عفونت ها،تره از جمله سبزی های معروف و خوردنی است كه ساقه ندارد و بركهای آن دراز و تا خورده است و به نام«گندزدا» نیز خوانده می شود. ـ تره ناراحتی طحال را برطرف می كند.

منابع:
//www.tabnakrazavi.ir/fa/news/33381/%D8%B3%D8%A8%D8%B2%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D9%84%D9%88%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D8%A7%D8%B6%D9%84%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D8%B1-%D8%B3%D9%81%D8%B1%D9%87-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%87%D8%A7-%D8%B4%D8%B3%D8%AA%D8%B4%D9%88%DB%8C-%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AD%D9%84%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D8%A8%D8%B2%DB%8C-%D9%88-%D8%B5%DB%8C%D9%81%DB%8C-%D8%B6%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AA%D8%B1%D8%A8_%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%AF
//www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=12964
//www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=80183
//www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=270600
//www.beytoote.com/health/cure-herbaceous/laugh-agin-properties.html

وزن 100 گرم
درجه بندی کاشت

6 دیدگاه برای پکیج ویژه بذر سبزیجات خوردنی (8 سبزی پر خاصیت)

 1. مشتری

  این بذرها از کدام کشور است؟

  • مشتری

   درود خدمت شما  مقداری از برها مثل ترب ها و  خرفه … تولید کشور ترکیه شرکت بیورسا و مقداری دیگر مثل شاهی و تره بومی ایران و بسیار با کیفیت و تازه هستند.

 2. مشتری (خریدار محصول)

  با سلام و احترام؛
  با توجه به نگرانی ها و بحث های اخیر در مورد تراریخته ها, آیا این بذرها تراریخته هستند؟
  با احترام مجدد

  • مشتری

   درود خدمت شما اول اینکه  بین محصولات تراریخته همیشه انتقاداتی هست که بعضی ها آن را عامل خوب ینمی دانند و بعضی ها نه.چون بهرحال در قالب تراریخته شدن گیاه مقاومت ان نیز بیشتر می شود بطور نمونه در ایران برنج رو به نوعی کرم مقاومت دادند و همین امر باعث شد دیگر برنج ها آفتی نبنند.ولی در مورد سبزیجات خیر این روش اعمال نشده بذدرها نیز تازه و مقداری از ترکیه و مقداری نیز بومی خودمان هستند که کیفیت بسیار عالی داشته و تمامی مشتریان همگی راضی هستند.

 3. مشتری (خریدار محصول)

  با سلام و احترام؛
  با توجه به بحث ها و نگرانی های اخیر در مورد تراریخته ها، میخواستم بدونم آیا این بذرها هم تراریخته هستند؟
  با تشکر

  • مشتری

   درود جواب شما داده شده است

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.