بذر شمعدانی هوریزون بنفش Geranium Horizon Lavender f1

کد محصول: A21-136-G1

ویژگی ها:


 • باردهی سریع گلها تنها در 10 هفته
 • رنگ لاوندر (بنفش کم رنگ) Lavender
 • بذرهای Scarified, Coated  کوتد شده
 • ارتفاع 12 الی 14 اینج (30 الی 35 سانتی متری) پاکوتاه
 • عرض گیاه 10 الی 12 اینچ (25 الی 30 سانتی متر)
 • سایز گلها 4 الی 5 اینچ (10 الی 12 سانتی متر)
 • بذرهای F1 از شرکت معتبر فلورانوا انگلستان


15000 تومان64000 تومان

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان


 بذر شمعدانی هوریزون بنفش Geranium Horizon Lavender f1

گیاه شمعدانی هوریزون بنفش Geranium Horizon Lavender f1 از سری شمعدانی های F1 از Pelargonium x hortorum میتواند یکی از گیاهانی باشد که در یک گوشه از فضای شما لذت خاص را به شما اهدا کند این گیاه حاوی گلهای رنگارنگ با رنگ بنفش کم رنگ که در وسط گلها ته رنگ سفید نهفته و مخلوط هست آمیخته شده.گلها برای بریده شدن عالی هستند چون گلهایی با بزرگی 12 سانتی متر با تعداد زیاد  تولید می کند. برگهای این واریته بسیار زیبا بوده و با داشتن حاشور های سیاه شکل خود به گیاه زیبایی چند برابر بخشیده همچنین برگها در تمام فصول  همیشه سبز می باشد
این گیاه سالانه Pelargonium ‘Horizon Lavender’ نیاز به مراقبت خاصی ندارد کافیست آبیاری و کود آن را به موقع داده تا شاهد رشد گلهایی با طیف رنگی زیبا شوید این گیاه مناسب برای سبد آویز-کاشت در باغ- بالکن- حاشیه های معابر و یا کاشت بصورت توده بوده  شمعدانی هوریزون بنفش Geranium Horizon Lavender f1 دارای ارتفاع کوتاه 30 سانتی متری بوده با گسترش پهنای 25 سانتی متری با گلهای بسیار بزرگ حدود 12 سانتی متری بوده چنانچه گیاه را از سرما و گرمای بیش از حد مراقبت کنید میتواند در سال دیگر نیز به حیات خود ادامه دهد

بذرهایی که برای فروش قرار دادیم  کاملا تازه و در رنگهای مختلف می باشد که در این تایپیک رنگ بنفش آن را قرار داده ایم و میتونید سایر رنگها را نیز در فروشگاه بذرکو خرید کرده و لذت رنگهای شادی بخش  این گل خاص و زیبا را داشته باشید بذرها تولید شرکت فلورانوا انگلستان که یک تولید کننده خاص و کاملا حرفه ای و معتبر با قدمتی 40 ساله می باشد بذرها هیبرید F1 از این شرکت بوده که بصورت اورجینال از شرکت خریداری شده همچنین بذرها کوتد دار بوده و دارای محافظ پوششی ضد آفت و کاملا استاندارد می باشد.

منبع

Geranium-Horizon-Lavender

بذر شمعدانی هلندی Geranium Horizon Lavender f1


 مراقبت | پرورش | نگهداری گیاه شمعدانی هوریزون:

دقت فرمایید  اگر بصورت حرفه ای برای پرورش تجاری اقدام میکنید در فایل اورجینالی که شرکت ارایه داده پرورش دقیق تجاری آن را نوشته ایم و میتوانید طبق آن گلهایی با عملکرد  بسیار بالا پرورش دهید

نیاز نوری شمعدانی: شمعدانی ها به نور زیاد آفتاب احتیاج دارند سعی کنید در مکانی با سایه جزیی قرار دهید در تابستان ها در معرض مستقیم نور زیاد خورشید قرار ندهید

شمعدانی پاکوتاه هلندی هوریزون بنفش کم رنگ از زیباترین واریته های هیبرید شمعدانیعکس بسیار زیبا از گیاه شمعدانی واریته هوریزون از سری شمعدانی های F1

خاک: شمعدانی تقریباً در هر خاکی می‌روید. خاک گلدان مناسب برای آن مخلوطی است از سه قسمت خاک لوم خوب (خاک باغچه) و یک قسمت کود دامی پوسیده یا تورب و یک قسمت ماسه. به این مخلوط بهتر است مقداری کود شیمیائی مثلاً سوپر فسفات اضافه شود.

آبیاری: آبیاری بیش از حد میتواند باعث پوسیدگی ریشه شود در آبیاری دقت فرمایید ته گلدان سوراخ باشد و زهکشی مناسبی داشته باشد هر زمان که خاک کمی مرطوب بود آبیاری شود

کود دهی: هر یک ماه یک بار کود کهنه دامی بدهید


بستری ترکیبی زیر را تهیه کنید:

بستر کاشت بذرها :

پیت ماس 50 درصد + 50 درصد کوکوپیت

یا 50 درصد پیت ماس + 30 درصد خاک + 20 درصد ماسه

یا 60 درصد خاک باغچه+ 20 درصد کود دامی+20 درصد ماسه

بذرها را قبل کاشت به مدت 6 ساعت درون آب ولرم قرار داده (اگر این کار را هم انجام ندهید مشکلی ایجاد نمی شود )

 سپس گلدانی تهیه کرده که دارای سوراخ ته آن باشد .بستر کاشت را مخلوط کرده داخل گلدان بریزید بنا بر سلیقه میتوانید رنگهای مختلف بذرها را مخلطو کرده در فواصل مشخص قرار دهید یا هر گلدان را یک بذر قرار دهید.بذرها را روی بستر پخش کرده روی آن را با یک لایه نازک سنگ ریزه یک میلی متری یا دو میلی متری پرلیت پخش کرده تا رطوبت را افزایش و از حرکت بذرها بعد از آبیاری جلوگیری کرده..با آب پاش خوب اسپری و مرطوب و کمی خیس کنید (سعی کنید دمای آب ملایم باشد) و روی آن یک لایه نایلون سیاه بکشید (بذرهای شمعدانی احتیاج به نور برای جوانه زنی ندارند) همچنین با کشیدن نایلون سیاه میتوانید رطوبت را به 100 درصد رسانده و عملکرد بذرها را در جوانه زنی تقویت کنید

دمای مطلوب : گلدان را در مکانی با دمای 22 الی 25 درجه قرار دهید توجه کنید دما شرط اول جوانه زنی می باشد حتما با دماسنج دمای مطلوب محل را بررسی کرده اگر دما بیش از این باشد شرایط را برای ایجاد قارچ و علفهای هرز مهیا میکنید و اگردما کمتر باشد نرخ جوانه زنی کاهش پیدا می کند.

هر روز به بستر کاشت سر کشی کنید چنانچه رطوبت در بستر کاهش یافته بود مجددا با آب پاش اسپری کنید

مدت جوانه زنی: معمولا بین 3 الی 7 روز بذرها جوانه زنی خواهند کرد زمانی که جوانه زنی شروع شد آنها احتیاج به نور ملایم خواهند داشت نایلون سیاه را میتوانید برداشته یک نایلون فریزر شفاف روی آن کشیده و یک سوراخ کوچک در نایلون ایجاد کرده تا رطوبت را کاهش دهید به مرور این سوراخ در هفته دیگر دوتا خواهد شد تا گیاه به فضای بیرون عادت کند.

راهنمای کاشت حرفه ای بذرهای شمعدانی طبق ترجمه شده از کاتالوگ اورجینال شرکت فلورانوا برای مقاصد تجاری و گلخانه های حرفه ای:

شمعدانی هوریزون
مجموعه‌های پرشاخ‌وبرگ و طبیعی هوریزون باعث می‌شود که از سایر واریته‌های رقیب خود فاصله بگیرد و برای رشد، به هزینه‌ی کمتر و میزان پایین‌تری از تنظیم‌کننده‌های رشد نیاز داشته باشد. هوریزون انتخاب اول هر پرورش‌دهنده برای دریافت بیشترین تراکم در تولیدات انبوه است، زیرا زود گل می‌دهد و ساقه‌های گل آن یکنواخت، کوتاه و تنومند هستند. محدوده‌ی وسیع‌تر رنگ‌های آن، انتخاب‌ بیشتری را در اختیارتان می‌گذارد. این محصول به‌صورت 360 درجه در تمامی جهت‌ها شاخه می‌دهد و رشد آن چهره‌ی زیبایی را در اواخر تابستان به وجود خواهد آورد.
ارتفاع در باغ: 30-35 سانتی‌متر
میزان رشد عرضی در باغ: 25-30 سانتی‌متر
گل: 10-12 سانتی‌متر
کاشت/خاک: از خاک دارای زه‌کشی خوب، عاری از بیماری و مبتنی بر تورب بهره بگیرید که pH بین 6-6.2 داشته باشد. بذر را با ورمیکولیت بپوشانید.

مرحله‌ی 1 و 2 جوانه‌زنی (7 روز): بستری ترکیب از پیت ماس 60 درصد + کوکوپیت20 درصد+ 20 درصد پرلیت  یا خاک باغچه (عاری از بیماری ) 50 درصد + کود کهنه دامی یا وردمی کمپوست 20 درصد+ ماسه 20 درصد آماده کنید  خاک را به‌صورت یکنواخت مرطوب نگه دارید، برای این منظور بسترها را قبل کاشت به مدت 6 ساعت درون آب ولرم قرار دهید سپس روی بستر پخش کرده و با فشار انگشت بذرها را به بستر بچسبانید و روی آن را یک نایلون شفاف کشیده و با یک کش خوب بسته شود دقت نمایید دمای خاک باید بین 22 تا 24 درجه‌ی سانتی‌گراد باشد، اما نه بیشتر از این مقدار چون رکود دمایی رخ می‌دهد، میزان نور را زیر 1500 پا-شمع نگه دارید.(نور ملایم) البته نور برای جوانه‌زنی ضرورتی ندارد، اما می‌تواند مفید باشد برای این منظور پس در پشت پنجره نور دار قرار دهید که دمای مطلوب 20 الی 24 درچه داشته باشد و شبها نیز دما بین 15 الی 18 درجه شود . در این مدت هر روز بستر را کنترل کنید چنانچه بستر مرطوب نبود مجددا با آب پاش خوب آب پاشی کنید.
در زمان جوانه زنی میبتوانید درما را کاهش داده و به 18 الی 20 درجه رسانده  و یک کود 15-15-15 خیلی غلظت کم استفاده کنید همچنین با یک مداد نایلون را سوراخ کرده تا گیاه به محیز بیرون آداپته شود این عمل هر چند روز یک بار تکرار کنید تا زمانی که به طور کامل این نایلون برداشته شود.

جوانه‌زنی مرحله‌ی 3:  بعد از جوانه زنی و چهار برگی شدن  دمای خاک می‌تواند تا 16-18 درجه پایین آورده شود. سطح نور باید حدود 3000 پا-شمع نگه داشته شود. بین آبیاری‌ها خاک را خشک نگه دارید تا پژمرده نشود. از 100-150 ppm نیتروژن 13-2-13 بهره بگیرید تا جوانه شکل درستی بگیرد. وقتی سه برگ حقیقی ظاهر شدند، می‌توانید اسپری با سایکوسل (250-750 ppm) یا B-Nine بی‌ناین (800-1500) به‌اضافه‌ی Cycocel  سایکوسل  (250-500 ppm) را آغاز کنید تا رشدش کنترل شود. بهتر است که خودتان آزمون و خطا کنید تا گیاه دچار اوردوز نشود، زیرا آب‌وهوا و رژیم‌های کاشت می‌توانند بر نیازمندی‌های گیاه تاثیر بگذارند.
یک سری نکات در پرورش شمعدانی ها :
ادامه‌ی فرایند رشد تا انتها: به‌صورت گروهی، گلدان‌های 10 سانتی‌متری

خاک: از مخلوط خاک دارای زه‌کشی خوب، عاری از بیماری و مبتنی بر تورب با pH بین 6-6.2 (نه کمتر) بهره بگیرید.

دما: پس از تعویض گلدان، دمای مطلوب برای ریشه‌دوانی باید بین 18-20 درجه باشد. دما برای ادامه‌ی رشد باید به 16-18 درجه‌ی سانتی‌گراد کاهش بیابد.

نور: به‌عنوان یک دستورالعمل، میزان نور باید بین 3 تا 5 هزار شمع-پا باشد. لامپ‌های HID می‌توانند طی دوره‌های کم‌نور استفاده شوند تا مجموع نور بیشتر شود و فرایند گل‌دهی تشویق گردد.
آبیاری: چرخه‌ی رطوبت مرطوب/خشک را در نظر بگیرید تا از پژمردگی جلوگیری شود. شمعدانی‌ها رطوبت زیاد را دوست ندارند، اما نمی‌توانند پژمردگی را هم تحمل کنند.

کود: 1-2 بار در هفته با 150-200 ppm نیتروژن 15-5-15، 17-5-17 یا 13-2-13 محصول را تغذیه نمایید. بهتر است که از کودهای مبتنی بر کلسیم بهره بگیرید. در صورت نیاز، آهن اضافی را به گیاه تغذیه کنید. pH خاک را بین 6 تا 6.8 نگه دارید، زیرا هرگونه مقدار بالاتر می‌تواند منجر به آسیب دیدن ریشه شود.
تنظیم‌کننده‌های رشد: از اسپری سایکوسل (350-1500 ppm) یا بی‌ناین (800-1500) به‌اضافه‌ی سایکوسل (350-1000 ppm) برای کنترل رشد بهره بگیرید. اسپری بونزی (2-5 ppm) نیز می‌تواند در زمانی استفاده شود که شاخ‌وبرگ سطح خاک را پوشانده است، اما خاک را با بونزی خیس نکنید زیرا تاثیر شدیدی بر رشد شمعدانی دارد. بهتر است که آزمایش‌های خودتان را انجام دهید تا از اوردوز اجتناب شود، زیرا آب‌وهوا و رژیم‌های کاشت می‌توانند بر ملزومات آن تاثیر بگذارند.

آفات: شته، تریپس

بیماری‌ها: پیتیوم، بوتریتیس، لک‌برگ کپک سیاه، زنگار. نکروز در برگ‌های پایین‌تر می‌تواند احتمالاً به‌واسطه‌ی پایین‌تر بودن pH خاک از 6 باشد، اما زرد شدن برگ‌ها به خاطر بالاتر بودن pH از 6.8 یا کمبود آهن است.


وزن 0,001 گرم

2 دیدگاه برای بذر شمعدانی هوریزون بنفش Geranium Horizon Lavender f1

 1. مشتری

  با سلام
  لطفا مبلغ هزینه پست به اراک را برای هر بسته 5 تایی بذر شمعدانی هوریزون اعلام فرمایید.
  سپاسگزارم

  • مشتری

   با سلام

   از سیستم خرید کنید مرحله به مرحله به شما اعلام میشود برای پست سفارشی مبلغ بین 7 الی 8 هزار تومان می باشد در نظر داشته باشید هر تعداد بذری که خرید کنید هزینه ارسال ثابت میباشد بطور مثال یکصدهزار عدد بذر هم که خرید کنید هزینه همان 7 الی 8 هزار تومان می باشد این هزینه ای هست که پست از ما دریافت میکند

   با تشکر نوران

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.