بذر کوکب كوهي رودبکیا یا سوسن چشم سیاه (RUDBECKIA FULGIDA)

کد محصول: A21-068

ویژگی ها:

گل کوکب کوهی از گل های ظریف ، شاد و بسیار زیبا که مورد علاقه عام می باشد.این گل پرورش راحت و ساده ای دارد و میتوان در محیط های مختلف آپارتمان، باغچه کاشت.بذرها 100% وارداتی از بهرتین شرکت ترکیه ای بوده و قوه نامیه بالایی دارند

40 تومان

ناموجود

جوانه زنی بالا

تست بذرها قبل از فروش

غیر تراریخته

فروش بذرهای ارگانیک و هیبرید

ارسال رایگان سفارش

سفارشات بالای 300 هزار تومان

بذر گل کوکب كوهي رودبکیا (RUDBECKIA FULGIDA)

کوکب کوهی گیاهی است که در خانواده‌ی گل آفتاب‌گردان جای می‌گیرد. این گونه‌ها معمولاً مخروط‌سانان و سوسن چشم‌سیاه نیز نامیده می‌شوند؛ تمامی آن‌ها بومی آمریکای شمالی بوده و بسیاری از گونه‌های مذکور به منظور نمایش وجهه‌های بصری و گلبرگ‌های زرد و طلایی‌شان در باغ‌ها کشت می‌شوند.
کوکب کوهی ساقه‌ی چوبی نداشته و در دسته‌ی گیاهان  چند ساله (برخی یک سال عمر و برخی دو سال) قرار می‌گیرند که ارتفاعی مابین 5/0 الی 3 متر داشته و از ساقه‎‌ی ساده یا شاخه‌شاخه بهره می‌برند. برگ‌های آن به صورت مارپیچی چیده شده و در دسته‌ی برگ‌های لپ‌دار با درازای 5 الی 25 سانتی‌متر قرار می‌گیرند. این گل‌ها به صورت گل‌آذین و مشابه با گلی شبیه آفتابگردان روییده می‌شوند و گلبرگهایی زرد و نارنجی دارند که به صورت مخروط‌ مانند و برجسته چیده می‌شوند؛ اصطلاح «مخروط‌مانند» به این دلیل استفاده شده که گلچه‌های شعاعی با حرکت از سمت بستر گل‌ها به سمت بالا، باز شده و شکلی مخروط‌طور ایجاد می‌کنند.

بذر گل کوکب كوهي رودبکیا (RUDBECKIA FULGIDA)  کوکب کوهی گیاهی است که در خانواده‌ی گل آفتاب‌گردان جای می‌گیرد. این گونه‌ها معمولاً مخروط‌سانان و سوسن چشم‌سیاه نیز نامیده می‌شوند؛ تمامی آن‌ها بومی آمریکای شمالی بوده و بسیاری از گونه‌های مذکور به منظور نمایش وجهه‌های بصری و گلبرگ‌های زرد و طلایی‌شان در باغ‌ها کشت می‌شوند.

تعداد زیادی از گونه‌ها برای کوکب کوهی پیشنهاد شده است که با گذشت زمان اکثرشان تلفیق شده‌اند؛ زیرا با مواردی که در پایین فهرست شده‌اند، مشابه بوده‌اند.
تعدادی از گونه‌های پذیرفته‌شده، خودشان دارای انواع مختلفی هستند. برخی از آن‌ها (به عنوان مثال سوسن سیاه‌چشم یا کوکب کوهی هرتا hirta) جزء گل‌های محبوب باغداران محسوب می‌شوند زیرا زمان گل‌دهی آن‌ها طولانی است. این گونه‌ها دارای ارقام زراعی متنوعی هستند.
گونه‌های کوکب کوهی توسط کرم‌هایی که در گونه‌ی پروانه‌سانان جای می‌گیرند خورده می‌شوند که در میان این حشرات می‌توان به پروانه‌ی کلم و پروانه‌ی نقطه‌دار اشاره کرد.

تعداد زیادی از گونه‌ها برای کوکب کوهی rudbeckia  پیشنهاد شده است که با گذشت زمان اکثرشان تلفیق شده‌اند؛ زیرا با مواردی که در پایین فهرست شده‌اند، مشابه بوده‌اند. تعدادی از گونه‌های پذیرفته‌شده،

نام گذاری:
نام لاتین کوکب کوهی (Rudbeckia) توسط کارولوس لینیوس و به افتخار استادش در دانشگاه آپسالا به این گیاه داده شده است. پروفسور اولاف رودبک پسر (1660-1740) و پدرش که نام وی نیز اولاف رودبک (1630-1702) بود، این اساتید هر دو در رشته‌ی تخصصی گیاه‌شناسی فعالیت می‌کردند. کوکب کوهی دارای حداقل چهار نوع مختلف در خانواده‌ی گیاهیِ کاسنیان بوده که اعضای آن معمولاً تحت عنوان مخروط‎‌سانان شناخته می‌شوند؛ نام‌های لاتین و رایج دیگر اکیناکیا، دراکوپیس و راتیبیدا بوده که در فارسی همگی تحت عنوان مخروط‌سانان یا کوکب کوهی معادل‌سازی شده‌اند.  

شرایط نگهداری و مراقبت کوکب کوهی سا سون چشم سیاه:  نوردهی:  کوکب کوهی نیازمند نور کامل آفتاب، رطوبت:کمی خشک و آبیاری کم دما: 15 تا 25 درجه سانتیگراد و خاک حاصلخیز با زهکشی خوب میباشد. و نیاز به نگهداری چندانی ندارد

شرایط نگهداری و مراقبت کوکب کوهی:

نوردهی:

کوکب کوهی نیازمند نور کامل آفتاب، رطوبت:کمی خشک و آبیاری کم دما: 15 تا 25 درجه سانتیگراد و خاک حاصلخیز با زهکشی خوب میباشد. و نیاز به نگهداری چندانی ندارد

دما:

حداقل دمای قابل تحمل آن ۱۵- درجه سانتیگراد است ولی نباید مدت زیادی در این دما بماند

خاک:

خاک باغچه یا لوم با زهکشی خوب

آبیاری:

در آبیاری افراط نشود .خاک کمی خشک که شد آبیاری انجام شود

منبع:

https://en.wikipedia.org/wiki/Rudbeckia

وزن 0,1 گرم
عمر
درجه بندی کاشت

آسان

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بذر کوکب كوهي رودبکیا یا سوسن چشم سیاه (RUDBECKIA FULGIDA)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما باید وارد حساب خود شده باشید تا قادر به اضافه کردن تصاویر در نظرات باشید.